Loni obstáli v roli nováčka se ctí a obsadili lichotivé páté místo. Letos už se chtějí rvát o medaile. Nohejbaloví dorostenci TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon vstoupí zítra do nového ročníku Botas dorostenecké ligy. Na domácí půdě přivítají Karlovy Vary.

Zatímco v uplynulé sezoně byla hlavním cílem horažďovických mladíků záchrana v nejvyšší soutěži, teď pomýšlejí o hodně výš. „Kluci jsou o rok starší a zároveň zkušenější. Umístění z loňska tak chceme logicky vylepšit. Mým přáním je medaile,“ tvrdí trenér David Boška.

Dva z jeho svěřenců – Milan Knebl a Petr Voruda v zimě nahlédli do širšího výběru juniorské reprezentace a absolvovali soustředění v Nymburku. „Oba mají reálnou šanci bojovat o červnové mistrovství Evropy ve Španělsku. Jejich osobní statistiky bude sledovat kouč národního týmu, takže doufám, že se budou chtít předvést a budou tahouny družstva. Letenka na šampionát však neleží v lize dorostu, ale primárně ve druhé lize mužů, protože kdo nehraje mužskou ligovou soutěž, je prakticky bez šance na juniorský reprezentační dres. Oba kluci jsou pro letošní sezonu zařazeni i do kádru našeho druholigového mužského áčka, kde určitě dostanou příležitost. Vše záleží jen na nich,“ upozorňuje trenér Boška.

Největšími favority dorostenecké ligy jsou už tradičně Prostějov a Kotlářka Praha. „Na třetí místo patří podle papírových předpokladů Dynamo České Budějovice, ale právě tyto prognózy bychom rádi rozmetali,“ přeje si trenér. Úvodní souboj proti Karlovým Varům by měl podle něj být pouze zahřívacím kolem. „Karlovarští loni hráli o špičku tabulky, ale dva hráči jim odešli do mužské kategorie a letos budou mít problémy. Naopak nám se podařilo kádr doplnit o Lukáše Zrubeckého z pražské Solidarity, který má také reprezentační ambice. Neberu nic jiného než vítězství.“

Utkání prvního kola Botas dorostenecké ligy nohejbalistů začíná v neděli ve 12 hodin v tělocvičně ZŠ Blatenská.

Kádr dorostenců TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon pro sezonu 2011: Josef Smitka, Lukáš Hokr, Milan Knebl, Petr Voruda, Petr Pivnička, František Rejžek, Lukáš Zrubecký (host. z TJ Solidarita Praha), Jakub Boček (host. z AC Zruč-Senec) a Tomáš Jarolím (host. z TJ Sokol Stratov).

Rozpis domácích zápasů BDL – s výjimkou utkání s Modřicemi se všechny zápasy hrají v neděli od 12. hod.: 27. 3. SK Liapor WITTE Karlovy Vary, 10. 4. SK Kotlářka Praha, 25. 4. TJ Sokol SDS Exmost Modřice (pondělí 12. hod, Radomyšl), 29. 5. TJ Dynamo České Budějovice, 19. 6. TJ Sokol I Prostějov, 28. 8. Climax Přerov, 11. 9. NK ELNA Počerady.

Hraje se v areálu za Sokolovnou, v případě nepříznivého počasí v tělocvičně ZŠ Blatenská. (hh)