"Máme opravdu nabitý program," přiznává trenér žákovského týmu Haponu David Boška. "Již první zářijový víkend odcestuje jedna trojice do Košic, kde ji v sobotu čeká špičkový mezinárodní turnaj Cassovia Cup. Hned v noci se ale kluci vrací, protože v neděli ráno je čeká krajský přebor singlů v Plzni na Bílé Hoře. Celkově krajský přebor žáků sice na devadesát procent vyhrajeme, ale nechceme soupeřům nechávat zbylé body zadarmo," říká kouč.

O týden později odcestují horažďovičtí žáci na Moravu. V Kroměříži se koná Mistrovství České republiky družstev žáků a zástupci Plzeňského kraje tam pojedou s výraznými ambicemi. "Na medailové posty si sice brousí zuby hlavně Prostějov, Solidarita Praha, Trhové Sviny nebo Žďár nad Sázavou, ale my věříme, že kluci zabojují a nějakou placku se pokusí přivézt," prozrazuje trenér plány. A aby toho nebylo málo, do konce září se ještě hraje závěrečný turnaj krajského přeboru ve Zruči a další díl Poháru Českého nohejbalového svazu v Lounech.

"Věřím, že kluci jsou dobře připraveni. Kromě pravidelných tréninků totiž absolvovali o prázdninách červencové soustředění v Křemži u Českých Budějovic a srpnové ve Stříteži u Volyně. Součástí a zároveň zpestřením srpnového soustředění byl i dvoufázový trénink pod vedením hráče extraligového týmu NC Břve, bývalého juniorského mistra světa a českého reprezentanta Vladimíra Babky. Kromě toho byli všichni na odpočinkové jízdě na raftech na Vltavě a vybraní jedinci se ještě dva dny připravovali na speciálním dvoudenním tréninku singlů," uzavírá trenér Boška. ⋌ (hh)

(hh)