Družstvo starších florbalistek ZŠ Horažďovice, Komenského ulice z 8. a 9. ročníků, které letos dokázalo vyhrát okresní i krajské kolo ve florbalu, se v tento den již podruhé ve své historii pokusí zvládnout nominaci o republikové finále.

Kvalifikace se odehraje opět v hale Lokomotiva v Plzni na Slovanech, kde horažďovické florbalistky před dvěma lety dosáhly na stříbrnou příčku. Na republiku postoupí jen jedno družstvo ze tří. Na Horažďovice čekají nejlepší družstva z Jihočeského a Středočeského kra­je.

„Abychom pro co nejlepší výkon udělaly něco navíc, domluvily jsme si na neděli 25. ledna florbalové soustředění. Od 11.30 do 14.30 hodin se budeme potit v hale Blatenská, zaměříme se na taktiku hry, standardní situace a samotnou hru. Abychom měly silného soupeře, pozvaly jsme si družstvo chlapců složené ze současných i bývalých výborných florbalistů naší školy. Pak se přesuneme se do horažďovického bazénu, kde nás bude čekat kondiční trénink ve vodě, relaxace a parní sauna. Cílem celé akce není jen sportovní vyžití, ale i upevnění soudržnosti kolektivu hráček. Psychika a dobrá pohoda v týmu má často hlavní podíl na výkonu," uvedla trenérka Jiřina Stichenwirthová z Centra sportu při ZŠ Horažďovice, Komenského ulice a dodala: „Přeji všem mým holkám hodně štěstí a úspěchů v Plzni a ať to dopadne, jak chce, už teď jste pro mě vítězkami, protože to, co jste dosud dokázaly, je bomba. Pro mě je osobní výhrou to, že na trénincích se nás schází kolem třiceti a že stále přichází nové zájemkyně. Dokonce se k nám vrací i dívky, které s námi dříve hrály a nyní jsou na středních školách. Florbal jim chybí, proto se opět zapojily do pravidelných tréninků v našem centru sportu. V příštím roce uvažujeme o třetím tréninkovém dni a možná se podaří i něco víc. To samé můžeme konstatovat i chlapeckých trénincích, kde se kolegovi Hermanovi schází i 34 kluků. Speciálně bych chtěla poděkovat bývalému žákovi naší školy, skvělému florbalistovi Adamu Penovi, který letos pravidelně dochází na tréninky našich chlapců z 1. stupně a ochotně pomáhá jako asistent trenérovi Martinu Baarovi. Těchto hráčů se tady schází také kolem třiceti. Těší nás, že v Horažďovicích neplatí , že by se všechny děti odpoledne válely doma u televize nebo u počítače. V našem městě to žije sportem."