Ve finské Ruce dosáhl 25letý reprezentant z Chodova u Domažlic nejlepšího výsledku z mužů v českém týmu. Ve sprintu klasicky na 1,4 kilometru Šeller obsadil 22. místo a poprvé v kariéře dosáhl na světové body.

„Z bodů ve svěťáku jsem nadšenej, konečně to vyšlo,“ radoval se po Kateřině Razýmové další Chod v běžecké reprezentaci a stejně jako česká jednička člen Sport Clubu Plzeň, kam přestoupil z liberecké Dukly.

V Ruce jste zajel zatím nejlepší závod v kariéře. Jaké to bylo?

Je fakt, že při závodě jsem se cítil silný a z výkonu jsem měl obrovskou radost. Ale ten výsledek není jen moje zásluha. Bez kluků v servisu, kteří chystají lyže, a trenéra by to nešlo.

Byl čas první světové body nějak oslavit?

Vzhledem k tomu, že také další dny se v Ruce závodilo, tak žádná oslava neproběhla. Ale bylo znát, že z dobrého výsledku měl radost celý tým.

Následný závod na 15 km klasicky pro vás už tak úspěšný nebyl. Znamená to, že se dál koncentrujete hlavně na sprinty?

Sice se snažím v tréninku pracovat i na zlepšení v distančních závodech, ale mou prioritou zůstávají sprinty. Hlavně ty klasickou technikou. A cíle jsou jasné. Postoupit z kvalifikace a pak se v rozjížďkách snažit dostat co nejdál (úsměv).

Jak se vám ve Finsku závodilo bez fanoušků u trati?

Až tak mi to nevadilo. Důležitější jsou pro mě informace z trati od kluků ze servisu nebo od trenérů.

Čas nyní kvůli globální pandemii trávíte spolu s dalšími reprezentanty v uzavřené bublině. Jaké to je? A čím si krátíte volné chvíle?

Žít v bublině není tak strašné. Mezi tréninky se snažíme relaxovat a každý děláme to svoje. Holky třeba pečou chleby a na svěťáku v Ruce začaly s pečením cukroví. Já osobně se raději trochu vyspím nebo si pustím film nebo seriál.

Kdy se dostanete domů na Chodsko?

Až kolem 20. prosince po sprintech v rámci Světového poháru v Drážďanech. Doma ale zůstanu jen pár dní. Poté odjedu na Slovensko za svou snoubenkou a společně budeme trénovat na Štrbském plese.