V březnu vyhrála národní pohár v Zubří v disciplíně low-kick do 56 kg, kde porazila loňskou mistryni ČR v boxu Terezu Loužilovou. O dva týdny později vyhrála další národní pohár v Jablonci nad Nisou v disciplíně K-1 a pojistila si tak reprezantační dres ČR pro rok 2009.

V Szegedu v Maďarsku se konal světový pohár WAKO a nýrská kickboxerka byla nominována do disciplíny K-1 do 56 kg.

V prvním zápase čekala Holou loňská mistryně světa WKA, Ukrajinka Olena Ovchynnikova. Po tvrdém a velice technickém boji nakonec rozhodli rozhodčí o postupu nýrské závodnice, která byla ve výměnách přesnější a v závěru lépe fyzicky připravená. Ve druhém zápase o postup do finále čekala na Holou polská bojovnice Joanna Walkiewiczová.

Po vysilujícím tříkolovém boji se oprávněně z vítězství radovala opět Holá a postoupila do finále proti další polské soupeřce, Marthe Chojnoskaové. V něm potvrdila svou převahu a po přesném high kicku (kop na hlavu) byla soupeřka rozhodčím počítána. Nýrská bojovnice se tak mohla zaslouženě radovat ze zlaté medaile.

„Z úspěchu na světovém poháru jsem nadšená a přes všechny naraženiny, modřiny a monokly to prvenství stálo za to,“ řekla šťastná zlatá medailistka Alena Holá.

„Na mistrovství ČR, které se koná od 13. do 14. června, budu reprezentovat plzeňský boxerský klub Luboše Stacha ve váze do 57 kg. Bude to moje první MČR v boxu, tak doufám že diváky nezklamu,“ dodala nýrská rodačka.