Pro Šimona Janouška, který jinak patří mezi velké naděje českého tenisu a je českou trojkou v tenisu kategorie do 11 let, se jedná už o druhý triumf na padelovém kurtu v Klatovech. O týden dříve zde totiž se svým otcem a šéftrenérem LTK Klatovy Milanem Janouškem, triumfoval v padelovém turnaji bez omezení věku, který byl vypsán pod padelovou federací v rámci ČPT.

Padelový turnaj juniorů v Klatovech.Účastníci padelového turnaje juniorů v Klatovech.Zdroj: Karel Luňáček

„Vyzdvihl bych především to, že se jednalo o první turnaj juniorů v padelu v České republice. V Česku doposud není juniorská reprezentace a věřím, že jsme tímto turnajem odstartovali jakousi sérii turnajů na vytvoření národního týmu juniorů pro nadcházejí mistrovství Evropy, které se koná za dva roky," řekl Deníku zakladatel padelu v Klatovech Karel Luňáček.

„Turnaj suverénně vyhrál Luboš Gaborík se Šimonem Janouškem. Jsou to velmi šikovní kluci, kteří mají padel i vzhledem k začátku tohoto sportu u nás jako doplněk k tenisu. Celkově mám radost nejen z toho, že se nám v Klatovech podařilo postavit padelové hřiště, ale také založit klub. Máme ambice a cíle připravit mladé lidi na padel a jsem rád, že i díky tomuto turnaji se nám zde již buduje určitá komunita," dodal Luňáček s úsměvem.

Tenista Luboš Gaborík.
Hrál fotbal, ale tenis u talentovaného mladíka z Bezděkova nakonec zvítězil