„Doufala jsem, že by to tak mohlo vyjít, i když stříbro v družstvech jsem úplně nečekala.

Olympiáda byla super, hodně se mi líbilo slavnostní zahájení, kde jsem viděla Martinu Sáblíkovou.

Na soutěž stolního tenisu se na nás přišla podívat také Iveta Vacenovská. Jen je škoda, že jsme hráli každý den od rána do večera, a neměla jsem ani čas podívat se na jiné sporty,“ řekla k brněnské akci trojnásobná medailistka, která by se jednou ráda dostala i na velké olympijské hry.

Výsledek Sommerové na dětské olympiádě nebyl žádným překvapením, neboť sušická naděje je ve své kategorii mladších žákyň českou jedničkou a v současné době už poměřuje síly skoro výhradně se staršími soupeřkami. V uplynulé sezoně hrála členka klubu SK DDM Kotlářka Praha pod hlavičkou SF SKK El Niňo Praha 1. ligu žen s bilancí 15 výher z 23 zápasů. Za klubový B tým nastupovala ve 2. lize žen, kde měla 100% úspěšnost, když vyhrála všech svých 25 zápasů, a stihla pomáhat i svému mateřskému klubu KOC Sušice v divizi mužů, ve které si v sedmi zápasech připsala čtyři výhry.

REPREZENTAČNÍ VÝBĚRY

Výsledky sušického talentu neunikly ani mládežnickým reprezentačním trenérům a Sommerová je pravidelně zvána do reprezentačních výběrů na vrcholné evropské akce a mezinárodní turnaje. Nejbližší reprezentační akcí pro ni bude ME mládeže, které se koná od 14. do 23. července v portugalském městě Guimarães a na kterém bude hájit barvy ČR v kategorii kadetek. Další prestižní akcí pro ni bude mezinárodní turnaj v Lucembursku, na kterém skončila loni třetí.

„Budou tam čtyři Evropanky, čtyři Asiatky, dvě Američanky, jedna ze severní a druhá z jižní Ameriky, a i Afričanky. Z turnaje se nominují čtyři nejlepší na světový turnaj na Barbadosu, což je takové neoficiální mistrovství světa,“ těší se Sommerová na konfrontaci s hráčkami z celého světa.

Mezinárodních turnajů, které mladá Sušičanka za rok objede, je ale mnohem více. „Na konci roku mám ME mladších žákyň, na kterém bych chtěla získat medaili. Je to neoficiální mistrovství Evropy, ale bude tam kompletní špička. Už jsem na něm hrála dvakrát. Minulý rok jsem měla 13 výher a jednu prohru a skončila jsem 17. Je tam tvrdý systém, stačí prohrát jeden rozřazovací zápas a už nemůžete být lepší než sedmnáctá,“ spřádá plány na „evropskou“ medaili česká reprezentantka.

Mimo soustředění trénuje Sommerová třikrát denně, celkově v průměru tři hodiny, a zvolnit rozhodně nehodlá. „Od nového školního roku by měla mít na škole individuální studijní plán, aby stíhala všechna soustředění a tréninky. V týmových soutěžích bude v příští sezoně, která startuje v září, pokračovat v 1. lize žen a jako doplněk bude asi hrát divizi mužů. Druhou ženskou ligu už pro ni nemá cenu hrát, když všechny zápasy vyhrála,“ řekl k příští sezoně sušické stolní tenistky její otec Václav Sommer, který sám hraje stolní tenis za sušický klub.