Ta se v Ostravě stala již popáté mistryní republiky, když k předchozím titulům v kategorii jednotlivců přidala titul v družstvech starších žákyň. Se svou kolegyní neprohrály za celý turnaj ani jeden zápas a Sommerová navíc vytvořila ojedinělý rekord, jelikož neprohrála ani jediný set.

Na turnaji sehrála celkem deset vítězných zápasů, aby nakonec zvedla nad hlavu pohár pro vítězku. Kategorii starších žákyň bude hrát sušická sportovkyně ještě příští sezonu. Po kategorii starších žákyň následovala kategorie dorostenek. Přestože Sommerová se svou kolegyní v družstvech nebyly nasazeny a byla nejmladší účastnicí turnaje, probojovaly se až do finálového boje, kde podlehly havířovskému družstvu 1:3. Helena Sommerová v zápase udělala jediný bod.

V turnaji juniorek pak sehrála deset zápasů a prohrála pouze dva. Nutno dodat, že její soupeřky byly však o pět let starší. V současné době se talentovaná stolní tenistka bude připravovat na nadcházející mistrovství Evropy. Přípravu zahájí v jednom z nejlepších středisek v Německu, aby obměnila své spoluhráčky, jelikož domácí scéna je stále stejná.

Vedení vrcholového střediska nyní také řeší její angažmá pro příští sezonu v extralize žen. V Praze se extraliga nehraje, takže Helena bude muset bohužel dojíždět. I přes tuto komplikaci by pro ni byla extraliga velkým přínosem.