Vřeskovice

Vřeskovická národní házená má velkou tradici a stále patří ke sportům, který klatovský okres reprezentuje v oblastních soutěžích i ve II. lize.

MUŽI

Druholigovou soutěží úspěšně prošel A tým mužů v uplynulém ročníku a na dobré výsledky by chtěli vřeskovičtí muži navázat i v novém ročníku, který zahájí úvodním zápasem sezony v neděli 31. srpna v 15 hodin v Kyšicích. Trenér Josef Míka a vedoucí mužstva Václav Votýpka se ale budou muset obejít bez několika hráčů, kteří v minulém ročníku u nich hostovali. Zpět do Přeštic se vracejí Pavel Kydlíček a Marek Brada, stejně tak i Stanislav Dobiáš do Příchovic.

Kádr áčka tak budou tvořit jen kmenoví hráči Vřeskovic s brankářem Petrem Urbanem, který je z Chudenic. V sestavě jsou gólmani P. Štich a P. Urban, obránci V. Berka, T. Neuman, P. Hofmann, J. Míka, útočníci M. Černý, J. Černý, T. Jánský, M. Rada. V těžkých zápasech by měli pomoci i další hráči z B týmu jako například obránce V. Chmelíř či útočníci T. Blohmann a J. Matoušek.

Mužstvo absolvovalo v kombinované sestavě Memoriál M. Choda, který se hrál ve Vřeskovicích a Velkou cenu města Brna. Na tomto turnaji obsadily Vřeskovice 5. místo, když si cení především remízy s vítězem turnaje 1. NH Brno.

V tréninkové přípravě tým absolvoval i dva přípravné zápasy s prvoligovými Přešticemi a měl by být na II. ligu dobře připraven, i když jednoduché to v silné konkurenci mít nebude.

BÉČKO, ŽENY A ŽÁCI

Do nového ročníku 2014/2015 přihlásily Vřeskovice i mladší žáky, kteří budou chtít pod vedením trenéra Petra Šticha navázat v oblastním přeboru na pěkné výkony z ročníku minulého. B tým mužů bude pod vedením trenéra Vladimíra Kadlece startovat v oblastním přeboru Plzeňského kraje a nový ročník zahájí zápasem v Rožmitálu v neděli 31. srpna v 10.30 hodin. Místo dorostenek budou v novém ročníku oblastního přeboru startovat ženy TJ Vřeskovice, které má na starost trenérská dvojice Jan Černý a Irena Langová.

OSLAVY

Ve Vřeskovicích se bude také slavit. Oslavy 95. výročí založení Tělovýchovné jednoty a 85. výročí založení házené ve Vřeskovicích připravují tamní sportovci na začátek září. V rámci těchto oslav se budou hrát na hřišti s umělým povrchem i některé mistrovské zápasy. Konkrétně pak v sobotu 6. září se muži TJ Vřeskovice B střetnou s TJ Příchovice B a od 17 hodin bude na programu druholigový zápas mužů TJ Vřeskovice A – Ejpovice.

Chudenice

Národní házená má v Chudenicích dlouhou tradici a i do nového soutěžního ročníku 2014/2015 přihlašuje místní oddíl TJ Sokol Chudenice dvě družstva dospělých.

MUŽI

Muži budou hrát Oblastní soutěž I. třídy a do bojů o mistrovské body je opět povede trenér Karel Schmidt se svým novým asistentem Jiřím Beranem. V 1. kole mají Chudeničtí volno, soutěž rozjedou až v neděli 7. září, kdy hrají od 15 hodin v Dobřívě s tamním Sokolem.

ŽENY

Ženy povede i nadále zkušená trenérka Jiřina Zoubková. Úvodní zápas oblastního přeboru, kterým bude okresní derby Sokol Chudenice – TJ Vřeskovice, se hraje v neděli 31. srpna v 15 hodin a očekává se na něm početná divácká kulisa. Soupeř z Vřeskovic je nováčkem přeboru a disponuje hodně mladým týmem. Domácí mají více zkušeností a navíc v útoku kanonýrku K. Kacerovskou, na kterou budou nejvíce spoléhat.

Karel Šot