Poslední dvojzápas letošního podzimu přinesl vřeskovickým házenkářům čtyři mistrovské body do druholigové tabulky. Svěřenci trenéra Václava Votýpky dokázali doma porazit přesvědčivým způsobem Šroubárnu Žatec i SKNH Klášterec nad Ohří. Po sérii porážek si na závěr první poloviny soutěže udobřili své příznivce a zároveň se přesvědčili, že na tuto náročnou druholigovou soutěž v národní házené rozhodně mají.

Ve vítězném tažení pokračovali starší žáci TJ Vřeskovice, kteří doma vyhráli dva zápasy a bez ztráty jediného bodu vedou tabulku oblastního přeboru. S porážkou se musely smířit jen dorostenky, které nestačily na své vrstevnice v Příchovicích. Béčko mužů TJ Vřeskovice nehrálo, záloha TJ Všenice se k zápasu nedostavila.

II. liga mužů

Vřeskovice - Žatec 26:19 (14:6). Úvod zápasu byl vyrovnaný, ještě v 10. minutě hosté vedli. Domácí se ale postupně zlepšovali, hostům se naopak přestalo dařit v útoku, a tak se postupem času začal stav měnit ve prospěch Vřeskovic. Výborně pracovala obrana domácích, mužstvo podržel gólman a útočníci začali předvádět rychlou kombinační házenou se spoustou šancí. O výsledku utkání rozhodli prakticky již v 1. poločase, takže po změně stran dostali šanci zahrát si i hráči z lavičky.

Branky Vřeskovic: Vogeltanz 13, Jánský 6, Brejcha 4, M. Černý 3.

Vřeskovice - Klášterec n/Ohří 28:17 (13:8). I druhé utkání mělo podobný vývoj. Skóre bylo vyrovnané až do 15. minuty, ale pak změnila domácí obrana způsob hry, a soupeř si s tím nedokázal poradit. I útočníci předváděli pěknou házenou, v koncovce se navíc většinou nemýlili, a tak skóre narůstalo ve prospěch domácích. Stejně jako v prvním utkání dostali šanci hrát všichni domácí hráči, soupeř v závěru zcela odpadl a dohrávalo se jen z povinnosti.

Branky Vřeskovic: Vogeltanz a Jánský 7, Brejcha a M. Černý 5, J. Černý 4.

Oblastní přebor dorostenek

Příchovice - Vřeskovice 24:14 (12:8). Domácí tým byl favoritem a svoji roli také potvrdil, i když v 1. poločase mu byla děvčata z Vřeskovic nepříjemným soupeřem.

Branky Vřeskovic: Blažková 8, M. Seklová 3, Babková 2, Matoušková 1.

Oblastní přebor starších žáků

Vřeskovice - Přeštice 14:6 (7:1). Branky Vřeskovic: Krs 10, Rada 3, D. Tureček 1.

Vřeskovice - Kyšice 30:8 (15:3). Hosté vedoucímu týmu tabulky vůbec nestačili a odjeli s vysokou porážkou.

Branky Vřeskovic: Krs 15, Rada, D. Tureček a Bešta po 5.

Vřeskovické áčko má již dohranou podzimní soutěž i pohár, o body ale ještě budou bojovat starší žáci v sobotu 22. října v Ejpovicích, B tým mužů zajíždí v neděli 23. října do Nezvěstic, o dohrávce dorostenek se ještě jedná.

Karel Šot