Oslabený B tým mužů prohrál v Kyšicích, doma prohráli dorostenky i muži A, pro které je to první jarní druholigová porážka na domácím hřišti. Postarali se o to ejpovičtí házenkáři, kteří přijeli v nejsilnější sestavě, posíleni o tři prvoligové hráče Přeštic.

II. liga mužů

Vřeskovice – Ejpovice 12:17 (5:11).

Domácímu týmu národní házené chyběl citelně v útoku kanonýr Tomáš Jánský, který byl služebně mimo republiku. Hosté naopak přijeli k tomuto důležitému utkání v nejsilnější sestavě, posíleni o tři kvalitní prvoligové hráče Přeštic.

Hned v úvodu si Ejpovice vytvořily slibný čtyřbrankový náskok. Ten sice domácí v jeden moment dokázali stáhnout na dvě branky (9:11), ale na soupeře to nestačilo. Znovu přidal a zápas dotáhl zaslouženě do vítězného konce. Branky Vřeskovic: Vogeltanz 6, M. Černý 5, Brejcha.

Oblastní soutěž I. třídy mužů

Kyšice B  – Vřeskovice B 19:15 (10:8).

Hosté odjeli k zápasu v hodně improvizované sestavě a výsledek tomu také odpovídal. Ve vřeskovické sestavě se nakonec objevili i trenér Vladimír Kadlec, autor čtyř branek, dorostenec Tomáš Blohmann, který dal tři góly, nebo obránce Josef Míka, který se do listiny střelců zapsal jednou brankou. Pravý útočník vřeskovické zálohy Jan Míka vsítil sedm branek, ale porážce nezabránil.

Oblastní přebor dorostenek

Vřeskovice – Přeštice 9:13 (2:6).

Soupeřky z Přeštic měly více ze hry a zaslouženě si odvezly oba mistrovské body. Branky Vřeskovic: Blažková 4, Seklová 4, Císařová.

Na mistrovskou národní házenou se můžete přijít podívat již v sobotu 19. května, kdy se od 16.00 hodin hraje zápas II. ligy mužů Vřeskovice – Raspenava, v neděli 20. května se nejdříve v předzápase představí od 9.45 hodin muži TJ Vřeskovice B proti Sokolu Hromnice a od 10.45 hodin je na programu další druholigový zápas mužů Vřeskovice – Podlázky.

Karel Šot