,,Díky pochopení obecního zastupitelstva a několika soukromých vlastníků se nám podařilo postavit snad zajímavou trať, na které změří síly hard -endurová špička nejen ze západních Čech,“ řekl ředitel závodu Jan Benda. ,,Ale není to motocross. Ten se jezdí na upravených tratích, kde se nesmí prášit, nesmí tam být bahno, musí být vysbírané kameny a podobně. Crosscountry se jezdí na přírodní trati s přírodními překážkami. Je to taková silně adrenalinová brutalita a jezdci těchto závodů jsou milovníci těžkých terénů a enormní fyzické zátěže. Takovéhle závody nemůže jezdit každý. Tady se ukáže, kdo a na co má.“

Ve Strážovicích pojedou i pitbiky, jejichž závod začíná v 9.00 hodin. „Tyhle motocykly jedou zkrácenou a upravenou trať spolu s třídou Yuki+, ve které si může vyzkoušet závody každý, kdo má motocykl pitbik nebo cestovní enduro do 125 ccm /DT, Yuki, Kentoya, DR, XL a podobně. Letos jsme tuto třídu rozšířily pro cestovní motocykly české výroby. Sám jsem kdysi závodil na ČZ 175, a tak jsem se rozhodl, dát jezdcům na těchto motocyklech šanci,“ dodal Benda.

První rozjížďka začíná v 9.00hodin (tř. pitbik a Yuki+) a v 10.30 hodin na trať vyjedou již první speciály třídy B-Hobby. Vrcholem bude start třídy A - licence ve 12.30 hodin.