Na hřišti béčka Liaporu Karlovy Vary rozehrají v sobotu 30. srpna podzimní část druhé ligy nohejbalisté Haponu Horažďovice. Do konce základní části chybějí dvě kola a Západočechům, kteří hrají oba zápasy na hřištích soupeřů, jde doslova o krk.

„Máme na předposledním místě tabulky stejně bodů jako šestý Tábor, se kterým se v závěrečném kole utkáme v přímém souboji o sestup do play-out, odkud vede zpět jen složitá cesta. Naopak vítěz tohoto duelu si zajistí ligovou příslušnost i v příštím roce," říká vedoucí družstva Horažďovic Ladislav Barák.

Na horké táborské půdě nečeká Hapon nic jednoduchého, proto se v letním přestupním termínu management klubu snažil doplnit a posílit zraněními decimovaný kádr. A povedlo se. "Na přestup k nám z Jiskry Třeboň přichází někdejší kapitán juniorské reprezentace a zároveň hráč s extraligovými zkušenostmi Ondřej Kubica, který je univerzálem použitelným ve dvojicích i trojicích v obraně i v útoku. Druhou naší posilou se stal výborný smečař a blokař Pavel Gruber z Veselí nad Lužnicí. Věříme, že tihle hráči nám pomohou druhou ligu v Horažďovicích udržet i pro příští léta. Momentálně disponujeme kádrem, který podle jmen patří někam do spodní poloviny první ligy, ale musíme to potvrdit v nadcházejících dvou zápasech na hřišti," prohlašuje kouč týmu David Boška.

Největší slabinou horažďovického týmu je momentálně nesehranost. „Společných tréninků příliš nebylo," uznává trenér Boška. "Snad si to v lize ti zkušenější na hřišti ukočírují," přeje si.
Náplastí na nedostatek společných tréninků byla účast hráčů základního kádru na letních turnajích. Největšími úspěchy byla vítězství dvojice Kubica - Novotný na špičkově obsazeném turnaji O Třeboňského kapra, první a třetí místo trojic Haponu v Blatné nebo čtvrtá příčka dua Jůzek - Gruber na Akademickém mistrovství České republiky v Brně. „Prioritou je ovšem liga. Tam nás čeká následující dva víkendy tvrdá práce," je si vědom David Boška.

(hh)