Doma porazili Start Praha nejtěsnějším poměrem 6:4, když celý zápas pouze dotahovali vedení soupeře. V tabulce zatím drží třetí příčku.

Svoji zlepšenou formu Pražané přijeli potvrdit do Horažďovic. Domácím chyběl klíčový smečař Pavel Gruber, takže museli mírně improvizovat v nasazení jednotlivých formací. Hosty přivedl do vedení tandem Tůma, Hvězda. Hapon ale ve druhé dvojici srovnal vítězstvím dua Novotný, Jůzek. Nápor Pražanů přišel ve trojicích. Horažďovičtí zase zabrali v nepárové části a do zrcadlově otočených zápasů se šlo za nerozhodného stavu.

V první odvetné trojici vyprovodila Klabíkova sestava domácí Buzkovu formaci a Start opět vedl. Šanci na bod a dost možná i na výhru však hosté zahodili vzápětí. Tůma s Hvězdou a Čadinou hladce vyhráli nad domácí sestavou Jůzek, Vondrášek, Novotný první set a ve druhém měli pět mečbolů. Ani jeden však nedokázali proměnit, celé utkání ztratili a dovolili Haponu srovnat. Tohle zmrtvýchvstání jakoby vlilo Horažďovickým novou krev do žil a obě jejich dvojice v euforii dokonaly skoro zázračný obrat ve skóre.

Horažďovický kapitán Robert Buzek si mohl po zápase oddechnout. „Vzhledem k vývoji utkání je pro nás výsledek vynikající. Začali jsme hodně špatně, ale kolektivním výkonem jsme to dokázali zlomit. Absolutorium na naší straně zaslouží výborný Jůzek,“ poznamenal ligový harcovník. Ten si všiml i výkonu soupeře. „Pražané mě překvapili. V porovnání s prvním vzájemným zápasem na jejich půdě hráli o dvě třídy lépe, porážka je pro ně docela krutá,“ poznamenal Buzek.

V sobotu 30. května hraje Hapon od 14. hodin západočeské derby na hřišti AC Zruč–Senec. (hh)