První závod světové série seniorů se velice vydařil sedmnáctileté české reprezentantce, kajakářce Karolíně Galuškové.

V novozélandském Mangahau, kde se připravuje na novou sezonu, vyhrála členka Klubu vodních sportů Sušice kategorii juniorů, kategorii do 23 let i v hlavním závodě seniorek.

Společně s Karolínou je na tréninkovém kempu i nejlepší český reprezentant Vavřinec Hradílek, olympionik z Pekingu a třetí muž světového poháru 2011. Spolu občas trénovali i závodili.

Karolína vyhrála s přehledem rozjížďky i semifinále. „Ve finálové jízdě udělala na spodní části trati chybu, ale díky skvělé první půlce trati jí výsledek nakonec stačil na vítězství ve třech kategoriích. Okamžitě po dojetí finálové jízdy byla na sebe Karolína velmi rozzlobená a nebylo jí do řeči. Když v cíli všichni gratulovali reprezentantce z Nového Zélandu, myslela si, že vyhrála právě ona a že hloupá chyba na bráně číslo 16 jí vzala zlatou medaili. Až teprve po pár minutách, když se dostala do prostoru světelné tabule a viděla své jméno na prvním místě, se mohla začít radovat,“ popsal Karolíniny pocity po dojetí do cíle její otec a trenér Vladislav Galuška.