Jedna z několika talentovaných sportovkyň spadající pod Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje (AIS) získala na divoké vodě v Polsku tři medaile. V individuální kategorii slavila zlato, v hlídkách a v C2MIX (závod smíšených debl-kánoí) brala o stupínek horší, stříbrnou medaili.

„Nemůžu tomu uvěřit. Nevím proč, ale celé mistrovství pro mě bylo neskutečně složité, ale nakonec jsem si to užila. V jízdě by se asi našly chybičky, ale myslím, že to až na jeden šťouch bylo docela dobré. Ale stačilo to, za což jsem vděčná,“ svěřila se spokojená kajakářka z Tedražic. „Pro mě osobně to byla absolutně nejúspěšnější sezona v kariéře. Poslední měsíc byl celkově dlouhý a náročný plný závodění, stresu a radosti. Odjela jsem si svá poslední juniorská mistrovství a zakončila je tím nejlepším možným způsobem. Chtěla bych moc poděkovat celému týmu, rodině, sponzorům, kamarádům a vlastně všem, kteří mě podporovali,“ dodala Antonie Galušková.

Voda na šampionátu v Krakově byla podstatně těžší než na nedávném mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši a to Antonii Galuškové vyhovovalo. V hlídkách si kolegyně Lucie Nesnídalová nešťastně při výjezdu v jedné z vyjížděk šťouchla a díky tomu děvčata nakonec nezopakovala zlato z loňského MS v Itálii. Získaná stříbrná medaile je ale i tak velkým úspěchem.

Druhý nejcennější kov Galušková vybojovala i v závodě smíšených deblkánoí s usměvavým parťákem Vojtěchem Hegerem. To nejlepší pak přišlo v jednotlivcích. V individuálním závodě totiž Antonie Galušková po suverénní kvalifikaci v semifinále mírně zaváhala, když po dvou dotecích branek do finále postoupila z posledního desátého místa. V nejdůležitější jízdě ale usměvavá dívka opět kralovala a i přes jednu malou chybu porazila stříbrnou Slovinku Evu Alinu Hočevarovou o více než vteřinu.