„Zní to neuvěřitelně, už jen z toho důvodu, že jde o můj první evropský titul, a navíc doma. Těžko se hledají slova. Opravdu si toho moc vážím,“ zářila Antonie Galušková v rozhovoru pro web kanoe.cz. „Děkuji všem za podporu a neuvěřitelnou atmosféru,“ přidala ještě na svůj facebook.

Jednadvacetiletá kajakářka Antonie Galušková je premiérově mistryní Evropy do 23 let v kategorii K1.Antonie Galušková v objetí se svým otcem Vladislavem.Zdroj: facebook Antonie Galuškové, kanoe.cz

Přitom ve Vodáckém areálu Lídy Polesné prošla do finále až jako předposlední, ale finálový závod jí vyšel na jedničku. Famózní a hlavně bezchybnou jízdou zvítězila o 47 setin před druhou Francouzkou Angele Hugovou.

Svým výkonem tak napodobila Jakuba Krejčího, který získal zlato mezi muži (K1). „Když jsem na startu slyšela, že Kuba vybojoval titul, tak jsem si řekla, že to musím taky zkusit,“ prozradila Galušková, co bylo její motivací před zlatou jízdou. Galušková si tak náramně spravila chuť z nedávného MS seniorů, kde obsadila "až" sedmnáctou pozici.

Klatovští fotbalisté (na archivním snímku hráči v červených dresech) porazili doma Tochovice 2:1 a slaví první body v nové sezoně.
Klatovy vyhrály, kouč chválil zkušené borce. Vzali to na sebe, těšilo Hoffmanna