Ovocný dárkový koš a diplom převzala od starosty města Klatovy Rudolfa Salvetra a místostarostů Václava Chrousta a Martina Kříže třicítka sportovců a trenérů, kteří se věnují fotbalu, hokeji, judu, šachům, gymnastice, basketbalu, volejbalu, karate, kanoistice, tenisu a dalším sportům.

OCENĚNÍ SPORTOVCI

FOTBAL

TJ Start Luby

Vít Maňas. Je klíčovým hráčem družstva starších žáků krajského přeboru. Trenér Karel Křížek.

Jiří Vlach. Kapitán družstva dorostu v krajské soutěžit. Trenér Libor Pressl.

SK Klatovy 1898

Bohdan Shklyarskyy. Pohyblivý a důrazný útočník s obrovskou perspektivou. Trenér Jan Potužník.

Jakub Lysek. Poctivý obránce, kterého zdobí stabilní výkonnost bez velkých výkyvů. Trenér Martin Janda.

KARATE

Karate klub Klatovy

Kryštof Ruža. Umisťoval se na předních příčkách v celorepublikových soutěžích a jako první v historii klatovského karate je mistrem republiky.

Družstvo kata týmu ve složení Radka Höflerová, Petra Vacovská, Nicole Geigerová. K nejvýraznějším úspěchům patří 3. místo na mistrovství České republiky a 3. místo na otevřeném mistrovství České republiky. Trenérka Petra Levá Strnadová.

BASKETBAL

BK Klatovy

Zuzana Johánková. Opora týmu dívek U12, který reprezentoval Plzeňský kraj na Národním finále dívek U12 Trenér Ladislav Smáha.

Lucie Poláčková. V jarní části sezony byla s 215 body nejlepší střelkyní ligového týmu U14, na podzim s týmem postoupila do celostátní ligy dívek U15. Trenér David Zdeněk.

STOLNÍ TENIS

Klub stolního tenisu v Klatovech

Andrea Hnojská. Česká asociace stolního tenisu ji zařadila do celorepublikového programu „Hledáme budoucího olympionika. Zúčastnila se šampionátu Euro Mini 2014 ve Štrasburku, vyhrála ve dvoučlenných družstvech nejmladších žákyň na mezinárodním turnaji a byla tam třetí v jednotlivcích. Je na 1. místě v TOP 12 Plzeňského kraje a na 6. místě v republikovém žebříčku mladších žákyň.

Jana Smolařová. Je na 1. místě v TOP 12 Plzeňského kraje v kategorii dorostenek. Nyní usiluje s divizním družstvem žen o postup do ligové soutěže. Trenér Jiří Hnojský.

KANOISTIKA

Kanoistický klub v Klatovech

Vítek Pohanka. Mistr České republiky v kategorii C2, vítěz poháru České republiky a mistr v kategorii hlídek. Vyjel 5. místo v kategorii C1 na mistrovství České republiky. Trenér Jiří Pohanka.

JUDO

Judo klub Sušice – oddíl Klatovy

Pavel Vejskal. Soutěžil v kategorii „mláďata" ve váze do 40 kg. Na regionálních soutěžích nasbíral tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Trenér Petr Kämpf.

VOLEJBAL

SK Volejbal Klatovy

Magdaléna Hrachová. Nahrávačka a kapitánka družstva žákyň. Přispěla k historickému úspěchu klatovského týmu v Českém poháru žákyň a podílela se na vítězství výběru Plzeňského kraje žákyň na Memoriálu Milana Kafky. Trenérka Eliška Dudová.

TENIS

LTK Klatovy

Simona Kadlecová. Opora družstva mladších žáků, které skončilo na 2. místě v nejvyšší soutěži v rámci západočeského kraje. V jednotlivcích je druhá v krajském a 29. v celorepu­blikovém žebříčku.

Kateřina Čiháková. Opora úspěšného družstva mladších žáků. V jednotlivcích je třetí v krajském a 52. v celorepu­blikovém žebříčku. Trenér Pavel Čihák.

PLAVÁNÍ

Plavecký klub Klatovy

Karolína Bezpalcová. Na sdruženém krajském přeboru v plavání v kategorii jedenáctiletých získala tři medailová umístění a v nejvyšší republikové soutěži 10. místo v disciplíně 50 m motýlek.Trenéři Věra a Ivan Šlajsovi.

HOKEJ

HC Klatovy

Adam Jiříček. Patří ve své věkové kategorii k nejlepším hráčům v týmu, je jeho lídrem.

Václav Bouček. Dříč v družstvu juniorů, začíná se ukazovat i v mužském áčku.

Vanda Krsová. Výborná bruslařka a obránkyně, která se nevyhýbá tvrdým soubojům s kluky stejného věku.

Daniel Kuchárik. Opora a tahoun družstva starších žáků. Trenér Tomáš Smaha.

CYKLISTIKA

Cyklosport – Pitstop.cz

Jan Tuhý. S týmem vybojoval na mistrovství České republiky v časovce družstev 4. místo. V individuálním závodu MČR na silnici obsadil 19. místo.

Matyáš Fiala. Věkem mladší žák obsadil v cyklokrosovém českém poháru 6. místo a byl nejvíce bodujícím závodníkem družstva, které obsadilo 3. místo. Na MČR horských kol se prosadil do TOP dvacítky. Trenér Vítězslav Šklebený.

GYMNASTIKA

Oddíl sportovní gymnastiky Klatovy

Eliška Borská. V žákovské kategorii se v regionálních i krajských závodech umisťuje na stupních vítězů. Její největší úspěch je 1. místo v tandemových závodech středočeského kraje. Trenérka: Lucie Duchoňová.

Lea Laňová. Dorostenka, která si z regionálních i krajských závodů vozí medaile. Byla stříbrná na kvalifikačních závodech v plzeňském kraji a osmá na MČR. Cvičitelka Miloslava Jíchová.

ŠACHY

Šachklub Sokol Klatovy

Tomáš Hurdzan. Čtrnáctiletý talent, který obsadil na MČR mládeže 3. místo. Patří k oporám extraligového družstva dorostu.

Maryam Amina Koucha. Ve 14 letech vybojovala na mistrovství Čech stříbro. S družstvem starších žáků získala 6. místo a absolvovala premiéru za extraligové družstvo dorostu.

Dominik Šnajdr. Sedmiletý talent, který získal bronzovou medaili na mistrovství Čech dětí do osmi let. Trenéři Václav Kopecký a Karel Nováček.

ATLETIKA

Atletika Klatovy

Jiří Bešta. Bronzový medailista z MČR v atletice dorostu v desetiboji. Trenér Václav Šelmát.

BADMINTON

Zbrklý úder – badminton Klatovy

Šimon Bejvl. Na celorepublikovém turnaji obsadil v kategorii U11 jako nejlepší ze Západočechů 18. místo. Trenér Jan Matoušek.

Ondřej Matoušek. Na žebříčku Západočeské oblasti obsadil 11. místo. Úspěchem je 3. místo ve čtyřhře a 2. místo ve smíšené čtyřhře z oblastního přeboru v kategorii do 19 let. Trenér Jan Piorecký.