LIGA JUNIORŮ U19

BK Klatovy – BK Loko Plzeň 37:92 (9:32, 13:50, 21:71). Sestava a body Klatov: Sýkora 8, Andrle 7, Kozel 7, Schreiber 4, Kalina, Podhorský 2, Jonáš 2, Kubíček 2, Šilha 2, Čížek, Chobot.

BK Loko Plzeň – BK Klatovy 93:43 (19:10, 34:21, 60:31). Sestava a body Klatov: Křiváček 14, Schreiber 8, Křížka 7, Sýkora 5, Kalina 4, Kozel 2, Jonáš 2, Andrle, Toman J., Čížek

Junioři BK Klatovy mají za sebou polovinu soutěže a s jedinou výhrou se krčí u dna tabulky. Nic na tom nezměnila ani utkání s lídrem soutěže a adeptem na návrat do extraligy. Plzeň dosud všechna svá utkání vyhrála. Nenechala nic náhodě ani proti Klatovům a jednoznačně dominovala.

„My jsme se museli spokojit s dílčími úspěchy a náznaky zlepšení v některých momentech. Jinak byl rozdíl ve kvalitě opravdu veliký. Plzeň nás předčila v rychlosti, bojovnosti a hlavně sebevědomím v osobních soubojích. Ve druhé části soutěže, chceme-li pomýšlet na udržení v soutěži, musíme výrazně přidat a začít bodovat zejména se soupeři, kteří jsou na tom podobně jako my," uvedl klatovský trenér David Zdeněk.

Junioři jsou na předposledním místě dvanáctičlenné tabulky.

NADREGIONÁLNÍ SOUTĚŽ STARŠÍCH ŽÁKŮ U15

BK Klatovy – Sokol Vyšehrad 73:42 (18:11, 28:15, 54:25). Body a sestava Klatov: Mach 28, Baselides 17, Kohout 8, Kučera 7, Vaněk 5, Tůma 4, Kalina 2, Touš 2, Šebesta, Černý.

V posledním mistrovském utkání roku a také v posledním utkání nadregionální soutěže za účasti týmů z Prahy a krajů Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského stačil Klatovským k vítězství nad Sokolem Vyšehrad jen průměrný výkon. „Byl to z naší strany výkon s řadou ztrát míče, neproměněných šancí, laxní obranou a především pak zcela katastrofální střelbou trestných hodů, která byla 25%. Zejména poslední ukazatel signalizuje, jak hráči poslední utkání pojali. A vymlouvat se na to, že chyběla motivace, když už bylo o postupujícím do ligy rozhodnuto, rozhodně není na místě. Vždyť kdo jiný, než právě my jako tým jsme si v obou dvou utkáních s Českými Budějovicemi nechali vzít vítězství v poslední minutě obou zápasů," uvedl po utkání klatovský trenér Jindřich Svojanovský.

Starší žáci jsou na 2. místě pětičlenné tabulky.

OBLASTNÍ PŘEBOR STARŠÍCH MINIŽÁKŮ U13

BK Klatovy – Jiskra Domažlice 70:32 (15:6, 34:9, 53:20)

BK Klatovy – Jiskra Domažlice 82:31 (21:2, 39:10, 52:25)

Podrobnosti k zápasům nehlášeny.

Starší minižáci vedou pětičlennou tabulku.

KRAJSKÝ PŘEBOR NEJMLADŠÍCH MINIŽÁKŮ U11

BK Lokomotiva Plzeň – BK Klatovy (h) 34:57 (4:10, 14:25, 20:38). Sestava a body Klatov: Majer 16, Kraml 8, Cepek V. 8, Homolka 6, Krátký 6, Faust 4, Franěk 2, Draheim 2, Schejbal 2, Cepek L. 2, Ouda O. 1, Ouda M., Červený, Louda.

„V prvním utkání jsme se na začátku chvíli hledali a měli problém se zakončením. Co se klukům nedařilo v útoku, dokázali nahradit bojovností v obraně. Když Kuba Majer třemi koši v řadě zajistil vedení 6:0, kluci se zklidnili a jejich hra začala mít hlavu a patu. Dá se říci, že jsme měli vývoj utkání ve svých rukou a v každé ze čtvrtin jsme dokázali navyšovat naše vedení. Zatím své nejlepší utkání odehrál Kuba Homolka, jeho šest bodů je pro něj velká odměna za tréninkovou práci. Pochvalu však zaslouží i ostatní neboť opět ukázali jak je basketbal baví a přináší jim radost," uvedl klatovský trenér Zdeněk.

BK Lokomotiva Plzeň – BK Klatovy (h) 9:21 (2:5, 6:10, 6:17, 9:21). Sestava a body Klatov: Majer 11, Kraml 5, Faust 4, Draheim 1, Ouda M., Krátký, Schejbal, Homolka, Ouda O., Cepek V., Cepek J., Louda, Franěk, Červený.

„Co nás trápilo během obou utkání, byla menší sobeckost. Snaha hrát individualisticky, před kolektivním pojetím, nevedla ke koši a často končila ztrátou míče. Po domluvě se tento nešvar kluci snažili ze hry odstranit a jejich projev byl hned výrazně basketbalovější a také po právu odměněn fanoušky. Stínem utkání bylo až příliš úzkostlivé posuzování, které vedlo ke zbytečnému natahování. Kvůli časovému skluzu se pak muselo druhé utkání urychlit, čím naprosto ztratilo na své hodnotě," dodal Zdeněk.

Nejmladší minižáci (tým hochů) vede šestičlennou tabulku.