Klatovské juniorky neuspěly ve dvojzápase venku s Ervěnicemi. Žákovské áčko nestačilo na domácí palubovce jen na oba plzeňské týmy, béčko si připsalo dvě výhry.

I. LIGA JUNIOREK

Ervěnice – Klatovy

1. zápas: 3:0 (18, 15, 12)

První utkání se klatovským hráčkám vůbec nepovedlo. Byly pomalé a často kazily i jednoduché míče. I když jejich soupeřky hrály velmi podobným stylem, byly lepší na podání. Klatovy se vůbec nedokázaly dostat do hry a zaslouženě prohrály během jedné hodiny 3:0.

2. zápas: 3:1 (-24, 22, 17, 17)

První set byl vyrovnaný a po vyhrané koncovce se zdálo, že se klatovské volejbalistky chtějí poprat o body pro jasný postup ze skupiny. Výhrou povzbuzené volejbalistky Klatov však během druhého setu několikrát zradilo podání a darovaly soupeřkám rozhodující bodový rozdíl, který na konci setu už nedokázaly stáhnout. Ve třetím setu se začala na Klatovankách objevovat únava a domácí hráčky, mohutně podporované několika desítkami fanoušků, předváděly výborné zákroky v poli, na které už Klatovy nedokázaly opakovaně odpovídat. Třetí i čtvrtý set prohrály a z Ervěnic si nevezly ani jediný bod.

I přes neúspěch Klatovy postup z třetího místa udržely. Nedělní dohrávky ostatních týmů zajistily pro SK Volejbal Klatovy historicky první postup do jarních bojů o účast ve vyšší soutěži, která začíná 17. ledna venkovním zápasem. Doma se poprvé v roce 2015 představí klatovské hráčky 24. ledna společně s týmem žen.

Sestava Klatov: Hrachová, Hornová, Kislingerová, Kramlová, Lajpoldová, Podhůrská, Preslová, Váchalová, Ružová.

KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKYŇ

Družstvo starších žákyň Klatovy A bylo poznamenáno nemocí a úrazem hlavních blokařek. A na výkonu to bylo znát. Děvčata splnila povinná vítězství proti týmům Klatovy B, Lokomotiva a Domažlice. „Měly se tak poprat s týmem VK Slavia a Lokomotiva A o vítězství v tomto kole. Bohužel herní výkon se vůbec nepodobal tomu, co předváděly v minulém kole, lehce prohrály v obou zápasech 0:2," uvedla klatovská trenérka Eliška Dudová.

S výkonem klatovského béčka byla trenérka spokojená: „Chtěla bych pochválit všechny hráčky družstva Klatovy B za předvedený výkon. Velice mě potěšila bojovnost všech děvčat, protože snad kromě prvního zápasu proti klubovému áčku byly obstojným soupeřem ostatních družstev. Děvčata se každým kolem zlepšují a dokázala porazit týmy Lokomotiva B a Domažlice."

Výsledky klatovských týmů ve 3. kole přeboru

SK Volejbal Klatovy A – SK Volejbal Klatovy B 2:0 (6, 8), TJ Lokomotiva Plzeň B – SK Volejbal Klatovy B 0:2 (-19, –16), VK Slavia VŠ Plzeň – SK Volejbal Klatovy A 2:0 (10, 16), TJ Lokomotiva Plzeň A – SK Volejbal Klatovy B 2:0 (18, 22), SK Volejbal Klatovy A – TJ Jiskra Domažlice 2:0 (11 ,6), VK Slavia VŠ Plzeň – SK Volejbal Klatovy B 2:0 (13, 18), TJ Lokomotiva Plzeň A – SK Volejbal Klatovy A 2:0 (16, 17), TJ Jiskra Domažlice – SK Volejbal Klatovy B 1:2 (19, –23, –15), TJ Lokomotiva Plzeň B – SK Volejbal Klatovy A 0:2 (-14, –10).

Sestavy: Klatovy A: Hrachová, S. Marešová, L. Marešová, Lajpoldová, Benešová, Hosnedlová, Jánská, Bauerová. Klatovy B: Netalová, Panušová, Slavíková, Mayerová, K. Marešová, Hanáková, Čiháková.

1. SK 15. ZŠ v Plzni ⋌15 14 1 0 0 30:1 44

2. Lokomotiva Plzeň A⋌ 15 11 0 1 3 23:8 34

3. Klatovy A ⋌15 10 0 0 5 20:10 30

4. Domažlice ⋌15 2 2 1 10 9:24 11

5. Klatovy B ⋌15 2 1 2 10 8:25 10

6. Lokomotiva Plzeň B ⋌15 2 0 0 13 4:26 6