Medaile a vysvědčení

Pohár oblastních šampiónů a zlaté přebornické medaile převzali z rukou nestora klatovského basketbalu, stále aktivního trenéra, 87letého Ladislava Smáhy st. hráči týmů:

U11 chlapci – 1. místo v oblastním přeboru Plzeňského kraje, 12. místo na národním finále v Ostravě

U12 chlapci – 1. místo v oblastním smíšeném přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje, 2. místo na národním finále v Písku

U13 chlapci – 1. místo v oblastním smíšeném přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje, 3. místo v předkole mistrovství republiky (umístění mezi 12 nejlepšími týmy ČR)

U15 chlapci – 1. místo v nadregionálním přeboru zahrnující oblast Západočeskou, Jihočeskou a Prahu

Stříbrných medailí se pak dočkaly hráčky:

U11 mix – 2. místo v oblastním přeboru Plzeňského kraje

U13 dívky – 2. místo v oblastním přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje, 11. místo na Národním festivalu U13 dívek v Chomutově

Zvláštního ocenění a velkého potlesku všech cca 220 přítomných, se pak dostalo týmům:

U15 dívky – postup do nadstavby ligy U15 dívek a 4. místo ve skupině A, vítězství v kvalifikaci a postup do ligy kadetek U17 pro sezonu 2015/2016

U14 chlapci – 5. místo ve skupině ligy U14 mladších žáků

Většina hráčů a hráček převzala současně s medailemi i „vysvědčení" vystavená jejich trenéry za uplynulou sezonu a bylo nemálo těch, kteří se mohli pochlubit samými jedničkami nebo vyznamenáním.

Pětkrát liga. Vracejí se do ní i muži

Klatovští basketbalisté si však zaslouženého odpočinku dlouho užívat nemohou. Hlavně týmy mládeže již začaly přípravu na příští sezonu. Ta bude pro klatovský basketbal hned pětkrát ligová.

Tým novopečených kadetek čeká liga U17 a mladší žákyně budou startovat v příští sezoně v lize U14.

„Vůbec poprvé se v našem klubu setkáme s tím, že v lize U14 mladších žáků budou startovat hned dva týmy. „Áčko", tedy chlapci narození v roce 2002, budou útočit na postup do extraligové nadstavby. Pro „béčko", chlapce narozené v roce 2003, bude ligová sezona časem sbírání zkušeností. Ty by pak měli na jaře zúročit ve „své kategorii U13 a v příští sezoně již nastoupit do ligy jako zkušení mazáci," uvedl šéftrenér BK Klatovy Jindřich Svojanovský.

„Mnohé se ale událo i na poli diplomatickém a někteří naši hráči a hráčky dostanou šanci hostovat v jiných klubech v nejvyšších mládežnických soutěžích. Tam budou mít možnost dalšího výkonnostního růstu. A i díky tomu dostal náš klub nabídku převzít za Sršně Písek jejich místo v II. lize mužů," doplnil Svojanovský.