Na jihu Čech se Klatované utkali s týmy Strabag Lubryco Prachatice a Bombarďáci Větřní. V asi nejmenší hale, ve které se dá sálovka hrát, klatovští hráči nezaváhali a připsali si dvě důležitá vítězství.

Před tímto kolem měly všechny týmy shodně po 18 bodech, v sázce tak bylo 12 bodů. Tím, že oba zápasy Klatovy vyhrály, odskočily svým pronásledovatelům a hlídají si velmi cenné páté místo v průběžném pořadí celostátní futsalové soutěže.

Strabac Lubrico Prachatice -Tullamore Dew Klatovy 0:4

Oba týmy věděly, co hrají, a tak nkdo ze začátku nechtěl udělat zbytečnou chybu. Prachatičtí hráči měli výhodu domácího prostředí, což zejména v kombinaci s malými rozměry haly byla velká zbraň. Jejich nacvičený pressing ztěžoval hráčům Tullamorky rozehrávku a nutil je k chybám. Klatovy však mají v bráně Pavla Vacka, který je výborně technicky vybaven pro hru nohou, takže v těchto situacích sloužil jako pátý hráč a rozehrávač většiny akcí. Také díky tomu se hrálo prvních deset minut bez branek.

Ve 12. minutě našel před brankou klatovský Frous Strnada, který z otočky vystřelil a jeho tečovaná střela propadla až do branky. Klatovy se tak uklidnily, naopak přidat musel soupeř. To však nekompromisně trestal klatovský Mužík, který skóroval v 15. minutě luxusní patičkou, další branku pak přidal ve 20. minutě střelou z dálky. Tímto gólem do šatny se Prachatičtí úplně složili a ani ve druhé půlce nebyli Klatovským rovnocenným soupeřem. Mužík si tak ve 26. minutě zkompletoval svůj čistý hattrick. Na konci však domácí ještě několikrát velmi nebezpečně pálili, vše však kryl brankář Vacek a vychytal si tak zaslouženě své první letošní čisté konto.

Poločas: 0:3. Branky: 15., 20.a 26. Mužík, 12. Strnad.

Bombarďáci Větřní -Tullamore Dew Klatovy 4:8

Ve druhém zápase nastoupili klatovští hráči proti druhému nováčkovi soutěže, týmu Větřní. Před třemi týdny dovedli v Praze zvítězit a doufali, že stejně úspěšní budou i ve Vodňanech. Opět jim však situaci výrazně komplikovala malá hala. Z výborného pressingu a několika chyb domácí vytěžili první gól. Ve 4. minutě Vacka prostřelil Wienhart. Klatovy však mají Petra Mužíka, který v rozmezí pěti minut vsítil svůj další čistý hattrick, a když ve 12. minutě Strnad a ve 14. minutě opět Mužík zvyšovali již na 5:1, zdálo se být rozhodnuto. Klatovy opět povolily, upustily od důsledné hry a začaly hrát utkání, bez jakýchkoliv taktických pravidel. Z toho soupeř vytěžil dvě branky, v 17. minutě se trefil Ginzel a těsně před odchodem do kabin na 3:5 upravil Šefčík.

Když Klatovy ustály první nápor domácích ve druhém poločase, přišla akce, ze které nepotrestaly chybu soupeře a z následného protiútoku na rozdíl jediné branky upravil Friedl. Za stavu 4:5 pro domácí se kolem branky Klatov spustil opravdový kolotoč, nepomohl ani oddechový čas a akcie Klatov držel v tuto chvíli pouze výborný brankář Vacek. Tato situace trvala celých deset minut, pak však Mužík s Tomanem presovali soupeře a po chybě brankáře se Toman zapsal mezi střelce kuriózní patičkou. Klatovští hráči si tak oddechli, a když v 37. minutě přidal další gól neúnavný Mužík, bylo rozhodnuto. Při posledním střídání deset vteřin před koncem pak König našel krásně před brankou Petrželku a ten podtrhl konečný účet.

Poločas: 3:5. Branky: 4. Wienhart, 17. Ginzel, 20. Šefčík, 24. Friedl – 5., 6., 10., 14. a 37. Mužík, 12. Strnad, 35. Toman, 40. Petrželka.

Martin Štancl