Na motokrosové trati na Hradišti u Mochtína se jel již třetí závod JBR cupu v terénních motocyklových soutěžích crosscountry.

Známé závodiště se proměnilo v okruh s přírodními sekcemi, které měly imitovat pravé enduro. A tak jezdci jezdili přes kořeny, klády a všudypřítomné kamení, zkrátka všechny druhy terénů, které na závodníka endura čekají v přírodě.

JBR cup má pověst těžkých a tvrdých závodů, a tak se na ně pravidelně sjíždí netvrdší jádro enduro jezdců nejen ze západních Čech.
„Nechal jsem si na trati záležet, a tak mohli diváci vidět, jak se na motocyklu jezdí, létá na skocích a i jak se motocykly tlačí na extrémně těžkých úsecích. Nezřídka byly vidět i scény, kdy motocykl letěl vzduchem, ale bez jezdce. Zkrátka nebyl to závod pro nažehlené primadony,“ řekl ředitel závodu Jan Benda.

„Bratři Vizingrové mi vyšli maximálně vstříc a na trati to bylo patřičně znát. Na závody je velmi příznivý ohlas. Já osobně mám největší radost z výkonu teprve 16letého Michala Panušky z Maňovic. Dojet mezi ostřílenými borci na velice pěkném 15. místě je úctyhodný výkon. Trochu mě mrzí neustále malá účast ve třídě pitbike a YUKI+. Vesnice a lesy jsou plné mladých jezdců na těchto motocyklech, ale závodit se jim nechce,“ dodal.

JBR cup začíná být známý nejen na západě Čech, a tak byli vidět na startu i jezdce z Kolína, Prahy, Jablonce a Mostu. Asi nejkrásnější souboj převedli jezdci Radek Bezděk s kralovickým Kroupou, mezi kterými se několikrát měnilo pořadí ještě v posledním kole. Nakonec zvítězil Kroupa, který na svého soupeře počkal hned na dojezdu a oba si vzájemně pogratulovali.

„Jak jsme mohli vidět, jezdci bez velkého fyzického fondu takovéto závody opravdu jezdit nemohou, a tak na některých bylo vidět úplné vyčerpání. Dvě hodiny závodit v těžkém terénu je velmi náročné. Dalším závodem se jezdci JBR cupu přemístí do Přeštic, kde na ně čeká 4. července zbrusu nová trať,“ doplnil Jan Benda.

Výsledky:

Kategorie A – licence: 1. Lukáš Kroupa (Kralovice), 2. Radek Bezděk (Vstiš), 3. Jan Matějka.

Kategorie B – hobby: 1. Ondřej Mašek, 2. Radim Krechovský, 3. Petr Andrlík.

Kategorie C: 1. Lukáš Pavelec (Hrádek u Sušice), 2. Vratislav Míšek (Nepomuk), 3. Lukáš Wudy (Nezdice).