Tradiční závody pořádá atletický oddíl TJ Sušice ve spolupráci s městem Sušice, pod jehož patronací se konala jedna z hlavních soutěží mítinku, jubilejní 40. ročník Velké ceny města Sušice v běhu na 100 m mužů. Další hlavní soutěží byl 8. ročník memoriálu Ladislava Nešpora na 400 m překážek mužů.

Sušický atletický mítink již tradičně hostil i velké hvězdy české atletiky. Nejzářivějšími z nich byli čerstvý halový mistr Evropy a loňský halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák, který v Sušici jasně vyhrál „třístovku", a mistryně světa na 400 m překážek Zuzana Hejnová a bývalá halová mistryně Evropy na „čtyřstovce" Denisa Rosolová. Obě změřily síly na 300 m překážek a z prvenství se radovala Rosolová.

Kromě těchto hvězd světové atletiky se na sušickém stadionu představili atleti z celé republiky, nechyběli ani zástupci domácí klubu a Atletiky Klatovy.

Výslledky memoriálu a ohlasy některých atletů si přečtete ve čtvrtečním tištěném vydání Klatovského deníku.