A diváci času stráveného na basketbalu litovat rozhodně nemuseli, neboť oba soupeři, Jindřichův Hradec, který startuje v nejvyšší národní basketbalové lize, a prvoligová Lokomotiva Plzeň, hráli naplno a předváděli kvalitní akce.

Plzeňský tým dlouho s favorizovaným Jindřichovým Hradcem držel krok, postupem času ale tým z nejvyšší soutěže navyšoval svůj náskok, až se skóre zastavilo na konečných 85:58 pro Jihočechy.

Lákadlem pro klatovské fanoušky mohl být fakt, že do zápasu v dresu Lokomotivy Plzeň zasáhl klatovský odchovanec Petr Baselides, který před minulou sezonou z Klatov odešel do Plzně hrát juniorskou extraligu.

DVA TURNAJE NAJEDNOU

Přípravu na novou sezonu zahájili už také muži BK Klatovy, které čeká v hale na Husově náměstí zápasová prověrka v sobotu 9. září na domácím turnaji za účasti soupeřů z Berouna a Chomutova. Zároveň s turnajem mužů mezi sebou změří síly chlapci U11 stejných klubů.

„Kombinace dvou souběžných tříčlenných turnajů řeší problematiku tří účastníků, kdy jeden tým je nucen hrát dvě utkání po sobě. Vložením utkání ze souběžného turnaje se ale vytvoří dostatečný prostor pro odpočinek. Další výhodou je, že mladí hráči mají možnost prožít turnaj se svými dospělými vzory. Naopak mnozí hráči mužských týmů jsou často trenéři mládeže, a mají tak možnost zvládnout obojí,“ řekl k turnaji trenér BK Klatovy Jindřich Svojanovský.
Beroun i Chomutov budou příští sezonu startovat v krajských přeborech, oba se však netají tím, že do sezony 2017/2018 vstupují s cílem postoupit do 2. ligy.

Program turnajů:
Muži: Klatovy – Beroun (10.30), Beroun – Chomutov (13.45), Klatovy – Chomutov (16.30). U11: Klatovy – Beroun (9.00), Beroun – Chomutov (12.15), Klatovy -Chomutov (15.30).

Ilustrační foto
Klatovy na týmy z 1. ligy nestačily