Husínský běh odstartoval člen atletické síně slávy Vlastimil Zwifweĺhofer a poslal závodníky v případě mužů na tři okruhy, v případě žen na dva okruhy.

V kategorii mužů a žen zvítězili sourozenci Janouškovi z lyžařského klubu Škoda Plzeň. Nejstarším účastníkem závodu byl 75letý Josef Růžička z Tatranu Železná Ruda.

Medailisté v jednotlivých kategoriích:

Ženy do 39 let (6 závodnic): 1. Vendula Janoušková (LK Škoda Plzeň), 2. Petra Kavijová, 3. Andrea Jelínková (obě Atletika Klatovy)

Ženy na 39 let (2 závodnice): 1. Hedvika Procházková (Atletika Klatovy), 2. Iva Machová (FIT BODY Klatovy)

Muži do 39 let (11 závodníků): 1. Jakub Janoušek (LK Škoda Plzeň), 2. Tomáš Görner, 3. Jakub Jelínek (oba Atletika Klatovy)

Muži 40 – 49 let (3 závodníci): 1. Radek Valíček (Osek), 2. Martin Adámek (Klatovy), 3. Pavel Matejčík (Atletika Klatovy)

Muži 50 – 59 let (3 závodníci): 1. Karel Voráček (Sokol Dolany), 2. Jiří Procházka (Atletika Klatovy), 3. Jiří Sudík (Klatovy)

Muži 60 – 69 let (2 závodníci): 1. Jiří Přibík (PSK Klatovy), 2. Zdeněk Rus (KČT Nýrsko)

Muži nad 70 let (3 závodníci): 1. František Kortus (OS Kašperské Hory), 2. Josef Růžička (Tatran Železná Ruda), 3. František März (Sokol Kout na Šumavě).

Ve čtvrtek Mochtín

Další populární a hojně navštěvovaný běh Husqvarna Cupu, Mochtínský přespolní běh, se uskuteční ve čtvrtek 8. května. Poběží se již 42. ročník a pořádá ho ve svém sportovním areálu Tělovýchovná jednota Sokol Mochtín v rámci programu Sportuj s námi.

Závod je tradičně vypsán pro všechny věkové kategorie. Přihlásit se je možné přímo na místě v den závodu od 9 do 9.45 hodin (žactvo), ostatní do 10.20 hodin u kabin ve sportovním areálu. Pro dospělé je startovné 30 Kč, ostatní ho mají zdarma.

Slavnostní nástup je plánován na 10. hodinu a od 10.10 hodin se začne závodit od nejmladší kategorie, předškolních dětí r. nar. 2010 a méně. Trať hlavního závodu, který startuje v 11.15 hodin, měří 4000 m a na start se postaví věkové kategorie od mladších dorostenek výše.

Tratě závodu jsou mírně členité, část se běží po asfaltu, část po trávě a polní cestě mimo areál (dospělí a dorost), žactvo běhá přímo ve sportovním areálu v Mochtíně.