Jako první dojel Jan Dohnal s Michalem Ernstem. Přiznali, že obhájit prvenství z loňského roku nebylo jednoduché. „Nebylo to vůbec snadné. Musím říct, že jsem měl oporu v parťákovi, který četl naprosto fantasticky a na takových rychlostkách jako je čečelovická je načasování informace od spolujezdce alfou a omegou. Cítil jsem se skvěle a snažil jsem se ze sebe dostat úplně všechno. Na druhém průjezdu čečelovickou RZ jsem se vyždímal jako citron a šli jsme do toho na 100 %,“ řekl Dohnal, který zkoušel na Pačejovsku novou variantu podvozku. „Nebyli jsme spokojeni s autem v dlouhých zatáčkách, říkali jsme si, že bychom chtěli, aby lépe zatáčelo. To se nám povedlo, vyzkoušeli jsme to, jelo to fantasticky a jsme z toho nadšeni. Ve spojení s nádhernými tratěmi a s šikovností místních pořadatelů je z toho krásný výsledek. Nejtěžší a nejkrásnější RZ je čečelovická, nám se strašně líbí, my ji milujeme. Užili jsme si ji a zvlášť v druhém průjezdu musím říct, že jsem ze sebe vydal úplné maximum, kousli jsme se tam fest,“ hodnotil Dohnal s poznamenal, že i počasí udělalo své: „Máme rádi saunu, v autě bylo 60 stupňů, vykoupali jsme se ve vlastní šťávě, ale cítíme se super. Vyšlo vše od A do Z daleko lépe, než jsem čekal. Musím také pochválit excelentní tratě. Smekám před pořadateli, že dokáží v dnešní těžké době tratě udržet.“

Chválou nešetřil ani jeho kolega Michal Ernst. „Krásný závod, pěkné tratě a navíc máte nový koláč. Rok od roku jste lepší a lepší,“ pobavil na tiskové konferenci Dohnalův spolujezdec.

BYLI SKEPTIČTÍ

Poháry za druhé místo si odvezli Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát. „Věděli jsme, že jedeme na krásnou soutěž, kde jsou těžké tratě. Diváků byla spousta, nádherné počasí. Auto jelo perfektně,“ hodnotil Trunkát.

Spokojen je i Jaromír Tarabus, který od začátku věděl, že na posádku Dohnal Ernst nemají. „Byl to pěkný závod opravdu skvěle pořadateli připravený. Testovali jsme nové auto, tak jsme byli trochu skeptičtější, najeli jsme asi 15 km a ne úplně jsem se cítil v autě komfortně. Ze začátku jsme nebyli až tak optimističtí, ale po první RZ se vše změnilo, dařilo se nám. Za druhé místo jsme určitě spokojení,“ sdělil Tarabus.

Ti měli s sebou hodně početný fanklub, který posádku podporoval na tratích i v cíli.

CHYBĚLO PÁR SEKUND

Jen několik sekund dělilo posádku Martin Kočí a Filip Schovánek od druhého místa, ale i za třetí příčku byli rádi. „V Pačejově už jsem dlouho nebyl. Chtěli jsme jet na maximum, ale hned první dvě RZ ukázaly, že na Honzu s Michalem nemáme ani omylem. Zkoušeli jsme pozlobit Járu Tarabuse, dařilo se nám to střídavě. Byla to určitá daň za to, že jsme s tím autem jeli poprvé. Úžasně jsme si zazávodili. Diváky jsem nestihl moc vnímat, protože tratě jsou hodně náročné a rychlé. Jsme rádi, že jsme byli v Pačejově a rádi se sem ještě vrátíme,“ řekl Schovánek, kterého doplnil Kočí: „Na můj vkus to bylo opravdu moc rychlé, tratě by asi neodpouštěly žádné větší chyby. Bral jsem tak jízdu s respektem. Postupně se nám ale dařilo zlepšovat.“

Všichni se shodli na tom, že by byli rádi, aby Rally Pačejov pokračovala i v dalších letech, na což pořadatelé reagovali slovy, že pro to udělají všechno. „Chvála se dobře poslouchá a určitě ji předám dále našim spolupracovníkům. Je opravdu čím dál složitější závod uspořádat. Těší nás zájem posádek. Startovka byla nabitá. Zažili jsme tak díky tomu i menší krizi, když nám došly na startu výkazy, kterých jsme měli připraveno 140, protože jsme počítali s tím, že se některé posádky odhlásí,“ sdělil ředitel Rally Pačejov Pavel Štípek.

JÍZDA S BOLESTMI

Mezi startujícími byl také zpěvák Daniel Landa, jehož navigátorem byl Pavel Zalabák. Jeli s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX a skončili na 30. místě. Jízda to pro ně nebyla vůbec jednoduchá, ale hlavní pro ně bylo, že dojeli do cíle. „Jsme teď takoví žebráci, protože já mám zlomené žebro a kolega má naražené žebro z Bohemky. Závodit jde krásně, jen se z toho špatně vylézá. Auto je bezvadné, já jsem první půlku měl napsanou na fabii, takže jsme jezdili pomaleji než místní sedláci, ale druhou půlku už jsme nejeli ani podle rozpisu, tak se jelo rychleji. Soutěž byla nádherná. Na Barumce pojedeme už zase s R5. Jelikož jsme měli nemocnou kastličku, protože se praštila na Bohemce do bříška a museli jsme ji amputovat. Já jsem ji ublížil a ona potom mě, protože mi zlomila to žebro. Příští rok, pokud sem pojedeme, tak bychom chtěli s R5. Záleží na našich mecenáších a jestli budu takhle měnit kastle, tak už asi příští rok jezdit nebudu. Ale jezdil bych moc rád, i v Pačejově,“ řekl v cíli Landa.