BK Klatovy – SKB Strakonice 52:87 (7:21, 23:38, 30:70)

Minulou sobotu se klatovští hráči utkali se Strakonicemi, které tuto soutěž hrají už osm let, a tak se hned od začátku ukázala větší zkušenost soupeře. Domácím se navíc hned v úvodním rozskoku zranil Tomáš Král, který je jedním z hlavních tahounů družstva.

Strakonice od úvodu nabíraly bodový náskok a domácím se absolutně střelecky nedařilo. Malý záblesk se objevil v druhé čtvrtině, kdy se podařilo stáhnout bodový náskok soupeře na 5 bodů. Ale bohužel v druhém poločase se znovu uplatnily hráčské zkušenosti a především fyzická zdatnost Strakonic.

Body a sestava Klatov: Johánek 12, Marian 10, Bernas 10, Sazama 9, Volmut 9, Kuneš 2, Luňáček, Bureš, Bendl.

BK Klatovy – Sršni Sokol Písek 51:84 (17:17, 29:37, 38:61)

V nedělním utkání proti Písku bylo domácí mužstvo oslabeno o dva podkošové hráče, kteří se nešťastně zranili v sobotním utkání.

Písečtí Sršni od samého začátku tvrdě a rychle ohrožovali koš protiútoky a klatovským oporám pomalu, ale jistě docházely fyzické síly. Soupeř si stejně jako v sobotním utkání zajistil hned na začátku bodový náskok, který se podařilo mužům stáhnout a v druhé čtvrtině se dokonce dostat na okamžik do vedení. Ve druhé polovině zápasu se projevila fyzická nevyrovnanost obou družstev a Písečtí začali domácí přehrávat rychlostí.

Body a sestava Klatov: Bernas 11, Bureš 10, Kuneš 10, Johánek 8, Bendl 5, Beneš 2, Sazama 2, Marian 2, Luňáček 1

„Pro nás, nováčka 2. ligy, jsou oba duely velké ponaučení, z kterého si určitě odneseme zkušenosti do dalšího kola," uvedl Petr Volmut z klatovského týmu a dodal: „Chtěli bychom poděkovat klatovským fanouškům, kteří přišli vytvořit skvělou atmosféru, a budeme se těšit na další setkání."

Klatovské áčko čeká příští víkend venku Baník Most a Thermia Karlovy Vary.