Tomuto sportu se velký talent ze Zavlekova věnuje od svých šesti let a tvrdá dřina se mu začíná vyplácet. „Ke čtyřkolkám jsem se dostal díky taťkovi, který přešel z motorky na motocross na čtyřkolku a začal mě trénovat. Na čtyřkolkách mě baví především skoky, rychlost a celkově mám rád adrenalin,“ svěřil se Deníku majitel několika desítek pohárů, který nikdy nepřemýšlel o tom, že by se věnoval jinému, více tradičnímu sportu. „I díky tomu, že mě k tomu vede můj taťka, byly pro mě čtyřkolky vždycky jednoznačnou volbou,“ říká okamžitě.

close Zdeněk Rašpl v akci na své čtyřkolce. info Zdroj: Marcela ´Marci´ Rašplová zoom_in Zdeněk Rašpl a jeho sbírka pohárů.

Jeho doposud největším úspěchem je právě stříbrná placka v mistráku ČR mezi juniory. „Toho si zatím ve své kariéře nejvíce považuji,“ má jasno Zdeněk Rašpl, jehož od tohoto nebezpečného sportu v době minulé neodradilo ani nepříjemné zranění. „Na OffRoad Maratonu ve Vřesové jsem měl nehodu, která skončila sádrou na ruce. Ale za měsíc už jsem jel závod v Milovicích,“ usmívá se nadějný sportovec.

Teď už cílí na nadcházející sezonu, která pro něj bude poněkud jiná než ta letošní. Končí mu totiž juniorské období a začíná další etapa jeho stále mladé kariéry. „V nadcházejících měsících se chci připravit na další sezonu a zlepšit fyzičku, protože příští rok mě čeká v mistráku přestup mezi dospělé závodníky,“ vysvětluje mladík z malebného Klatovska, který se už v osmi letech stal mistrem okresu a v dalších letech se zúčastňoval i vyšších závodů po celé republice, ve kterých se mu dařilo.

Jak si nyní povede v dospělé kategorii QUAD Profi už s novým strojem Honda 450, ve které je jeho velkým vzorem David Sůsa, jeden z nejlepších českých jezdců v motokrosu čtyřkolek?