Tyto závody se od ostatních liší netradičními disciplínami. Po běžeckých disciplínách - běh na 90 metrů, běžecká štafeta a vyřazovací závod Beach flags (kolíky), které se běhají na volejbalovém hřišti, následují disciplíny na volné vodě (Jordánu). První závod je plavecký, kdy závodníci musí uplavat 400 metrů, poté následuje board, a asi pro všechny nejzajímavější částí závodu je ujet 700 metrů na mořském kajaku, který se hodně liší od závodních kajaků. Tento je užší, delší a zatáčí se pomocí šlapek.

Fotbalistky SK Klatovy 1898 mají za sebou historicky první sezonu. V ní se nevedly vůbec špatně, obsadily konečnou pátou příčku.
Premiérová sezona fotbalistek? Podzimní nováčkovská daň, ale i famózní jaro

Ze všech těchto disciplín se sčítají časy. Sedm nejlepších plavců postupuje do hlavních závodů Oceanmen / Oceanwoman. V tomto závodě se spojí všechny disciplíny v jeden a pořadí disciplín se losuje (kajak, board, plavání, běh). Z Klatovanů se tam probojovali tři závodnice. Tou nejúspěšnější byla Karolína Bezpalcová, která po půlroční zdravotní pauze vybojovala krásné třetí místo.

Záchranáři z Klatov zářili na plážových disciplínách v Táboře.Záchranáři z Klatov zářili na plážových disciplínách v Táboře.Zdroj: Zdeňka Bezpalcová

Na páté pozici byla Andrea Nushartová a šestá Natálie Hájková. Mezi jednotlivci byla nejlepší Iveta Bezpalcová (1. místo), Karolína Bezpalcová (1. místo), Tomáš Nushart (2. místo) a Andrea Nushartová, která obsadila třetí příčku. Ve štafetách dvojic zvítězilo sesterské duo Iveta Bezpalcová + Karolína Bezpalcová a Andrea Nushartová + Natálie Hájková.

Co se týče štafet čtveřic, tak se na nejvyšší příčce umístila dívčí štafeta ve složení Iveta Bezpalcová, Karolína Bezpalcová, Andrea Nushartová a Natálie Hájková. Mužská štafeta (Tomáš Nushart, Petr Pojžárek, Jakub Hnát a nejmladší člen výpravy Jakub Šnejdar) se umístila na krásném druhém místě.

Za zmínku také stojí, že tři nejlepší závodnice z agilního klubu VZS Klatovy jsou v širší reprezentaci. Andrea Nushartová s Natálií Hájkovou na mistrovství Evropy juniorů v sousedním Polsku a na evropský šampionát seniorů v Belgii Karolína Bezpalcová. Všem držíme palce a přejeme postup na ME.

Autoři: Zdeňka Bezpalcová, Martin Mangl

Od pátku do neděle je na programu poslední kolo fotbalových soutěží.
Kam za sportem? Na basketbalový turnaj, malou kopanou, ale naposledy i na fotbal