Pošumavské družstvo vyrazilo k prvním zápasům v novém roce do Plzně, kde se v derby utkalo s béčkem domácího Volejbalu. Tým z hlavního města piva, fotbalu a ledního hokeje je na tom v tabulce o poznání lépe. I proto byl v obou duelech s klatovským družstvem výrazným favoritem.

A svou roli domácí hráčky potvrdily. Zejména v prvním zápase, který ovládly jednoznačným poměrem 3:0. Plzeň poté se štěstím vyhrála i druhý duel. I když prohrávala 1:2, nakonec díky skvělému čtvrtému setu a zkrácené hře uspěla 3:2.

Klatovanky tak získaly z horké plzeňské půdy jeden bod, s nímž ale byly nakonec relativně spokojené. „Máme bod, za nějž jsme samozřejmě rády, ale chtěly jsme získat alespoň tři body. V prvním zápase jsme sázely na vyšší hráčky, ale popravdě nám to moc nevycházelo. Ve druhém utkání jsme promíchaly sestavu, zahrály si holky, které jsou lepší spíš v poli a na příjmu a dokázaly jsme s Plzní hrát vyrovnanou partii. Škoda, že jsme neudržely vedení, čtvrtý set nám vážně moc nevyšel. A v pátém setu jsme vedly 12:11, ale nedokázaly jsme ukončit utkání vítězně,“ říkala po letošní premiéře Tereza Egerová, klatovská volejbalistka.

Ilustrační foto - radar
Policie si posvítí na rychlé řidiče na Šumavě, ohrožují turisty

Již tuto sobotu čeká děvčata z Klatov domácí konfrontace se silným týmem ČVUT Praha, lídrem soutěže. Ve sportovní hale Základní školy Čapkova v Klatovech se hraje od 11.00 a 15.00 hodin. Na podzim ambiciózní ČVUT doma vyhrálo jednoznačně dvakrát 3:0. Jak dopadnou duely nyní?

2. LIGA VOLEJBALISTEK

Výsledky 19. kola: Volejbal Plzeň B – Volejbal Klatovy 3:0 (17, 21, 14), Juliánov Brno – České Budějovice 3:0 (23, 17, 11), ČVUT Praha – Bohemians Praha 3:0 (16, 14, 25), Baník Příbram – Tatran Střešovice B 1:3 (-23, 22, -18, -19).

Výsledky 20. kola: Volejbal Plzeň B – Volejbal Klatovy 3:2 (22, -27, -21, 12, 12), Juliánov Brno – České Budějovice 3:0 (17, 22, 18), ČVUT Praha – Bohemians Praha 2:3 (-20, 18, -19, 10, -13), Baník Příbram – Tatran Střešovice B 3:1 (22, 22, -18, 21).

Helena Sommerová je třináctá nejlepší hráčka světa.