Nedařilo se ženám, které prohrály doma oba zápasy, muži byli úspěšní na padesát procent. Naopak velká radost panovala v týmu juniorek, které v dvojzápase sezony porazily Žatec.

KRAJSKÝ PŘEBOR I. TŘÍDY MUŽŮ

Klatovy – Bílá Hora

1. zápas: 1:3 (-23, –20, 16, –16)

2. zápas: 3:0 (11, 15, 16)

Muži SK Volejbal Klatovy jsou po čtyřech odehraných zápasech na 6. místě osmičlenné tabulky s 6 body.

KRAJSKÝ PŘEBOR I. TŘÍDY ŽEN

1. zápas: 0:3 (-17, –20, –15)

2. zápas: 0:3 (-17, –13, –24)

Ženy SK Volejbal Klatovy jsou po čtyřech odehraných zápasech na 7. místě osmičlenné tabulky s 3 body.

I. LIGA JUNIOREK

Sobotní dvojzápas juniorek byl jeden z nejdůležitějších v letošní sezoně. S týmem Žatce potřebovaly bodovat a to se jim po velmi napínavém úvodu povedlo. Upevnily si tak čtvrtou příčku v tabulce.

Klatovy – Žatec

1. zápas: 3:1 (-11, 21, 11, 23)

V prvním setu domácí hráčky předvedly naprostý zmar, když nebyly schopné odehrát jediný míč. Ani mohutné povzbuzování početných diváků nedokázalo z hráček setřást nervozitu a utrpěly porážku 11:25. Ve druhém setu však naprosto přeházená základní sestava dokázala sehrát se soupeřkami vyrovnaný set a v koncovce vyhrát. Poté se již hráčky Klatov rozehrály, ve třetím setu oplatily soupeřkám stejným poměrem míčů potupnou porážku a čtvrtý set si od počátku hlídaly.

2. zápas: 3:0 (17, 22, 18)

Druhý zápas byl již mnohem jasnější. Uklidnění na příjmu, pestrá hra s blokařkami a nechybující smečařky znamenaly hladkou výhru Klatov 3:0 a další tři body.

KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

Klatovské mladší žákyně odehrály první zápasy sezony v hale Lokomotivy v Plzni.

Tohoto kola se účastnila dvě družstva z Klatov a každé družstvo odehrálo čtyři zápasy.

Družstvo A čekal hned na úvod silný soupeř z 15. ZŠ. Než se klatovské volejbalistky rozkoukaly, měl soupeř vyhraný první set a vedl i v setu druhém. Velký bodový náskok už se jim nepodařilo dohnat a prohrály 0:2.

Poté klatovské áčko nastoupilo proti klubovému B týmu. Děvčata A týmu se rozehrála, přestala dělat chyby a zápas v pohodě vyhrála 2:0.

Třetí zápas proti Sokolovu se Klatovským povedl nejvíc ze všech. Holky nechybovaly, hrály pozorně a oba sety zaslouženě vyhrály v dramatické koncovce 2:0. V posledním zápase Klatovy nastoupily proti Lokomotivě A. Tady už byla na klatovských hráčkách znát únava a i přes všechnu snahu prohrály 0:2.

Pro většinu dívek z B družstva to byla premiéra v šestkovém volejbale, a přestože se jim nepodařilo vyhrát ani jeden set, trenéři byli s výkonem spokojení, protože holky ukázaly svoji bojovnost.