V sobotním utkání porazili Jiskru Raspenava, druhý den se pak po velké bitvě rozešli s druhým celkem tabulky Sokolem Podlázky – Dalovice.

Z vysoké výhry se mohli těšit také starší žáci TJ Vřeskovice, bez bodů naopak zůstalo béčko mužů i dorostenky.

II. liga mužů

Vřeskovice – Raspenava 18:16 (9:6).

Vřeskovický tým si vybudoval tříbrankový náskok a ten si udržel až do poločasu. Po změně stran byla hra vyrovnaná, na každou vstřelenou branku hostů dokázali domácí bleskurychle odpovědět a dobře rozehraný zápas dotáhli do vítězného konce. Získali důležité body, které se v bojích o záchranu budou hodit.

Branky Vřeskovic: Jánský 9, Vogeltanz 5, Brejcha 2, J. Černý, M. Černý.

Vřeskovice – Podlázky-Dalovice 18:18 (11:9).

Vřeskovice zaskočily hosty, kteří hrají o čelo tabulky, aktivní útočnou hrou, a v poločase vedly o dvě branky. Po přestávce ale hosté zlepšili hru především v obranné fázi a hned se to začalo na výsledku projevovat. Domácí útočníci si obtížněji vypracovávali brankové příležitosti, z mírného náskoku se stalo jednogólové manko. I přesto, že hosté hráli v obraně hodně tvrdě, vřeskovičtí útočníci v závěru utkání přece jen našli recept na vstřelení dalších branek. V závěrečných vteřinách sahali dokonce po vítězství, ale zkušenější hosté dokázali zachránit alespoň remízu.

Branky Vřeskovic: M. Černý 6, Jánský 6, Vogeltanz 4, Brejcha 2.

Oblastní soutěž mužů I. třídy

Vřeskovice B – Hromnice 18:21 (10:11).

Favority byli hosté, kteří aspirují na prvenství v tabulce, a tím i na postup do oblastního přeboru. Domácí záloha ale odvedla kvalitní výkon a málem připravila překvapení. Rozhodla až poslední patnáctiminutovka, kdy domácí spálili několik vyložených šancí a toho hosté využili k rozhodujícímu trháku.

Branky Vřeskovic: Matoušek 11, Jan Míka 4, Tomáš Blohmann 3.

Oblastní přebor dorostenek

Ejpovice – Vřeskovice 16:14 (8:10).

Hostující hráčky si vytvořily do poločasu dvoubrankový náskok. Po změně stran se jim přestalo dařit střelecky, naopak domácí hráčky trpělivou hrou skóre otočily.

Branky Vřeskovic: Seklová 6, Blažková 4, Babková 2, Císařová 2.

Oblastní přebor starších žáků

Přeštice – Vřeskovice 8:24 (4:11).

Favorizovaní hosté jednoznačně zápas vyhráli a bez ztráty bodu vedou tabulku přeboru.

Branky Vřeskovic: Krs 12, D. Tureček 7, Rada 5.

Muži TJ Vřeskovice B zajíždějí v sobotu 27. května do Blovic a dorostenky do Tymákova. Muži TJ Vřeskovice A se v neděli 28. května představí opět doma, od 10.45 hodin hostí Litohlavy.

Karel Šot