Závod si za dobu své existence získal značnou popularitu, o čemž svědčí i návštěva na letošním ročníku, na kterém se sešlo kolem 600 diváků. A koukat se bylo na co. Zvláště v kategorii profi, kde se střetly opravdu „těžké kalibry". Z 25 jezdců byl v kategorii profi nakonec nejlepší říčanský Martin Gomboš, který ze čtyř pokusů dosáhl na vrchol kopce hned třikrát. Na druhém místě skončil se dvěma výjezdy Roman Körber z Prahy a třetí byl plzeňský Tomáš Trojan, který zdolal kopec jednou.

Žádný z medailistů není ve světě motocyklů neznámou tváří a pravidelně se výjezdů do vrchu účastní. Úspěchy sbírali v minulosti např. na tradičním závodě v Chýnově u Tábora, ale i na petrovickém kopci. Vítězný Gomboš tam byl v roce 2014 třetí, Trojan o rok dříve dokonce vyhrál.

V kategorii hobby startovalo 30 jezdců. Nejvíce metrů, 156 m, zdolal ve čtyřech jízdách Rudolf Stütz z Okounova. Druhý byl se 148 metry Jan Vrňák z Miroslavi a bronz si vyjel plzeňský Roman Vacikar, který pokořil 145 metrů.

„Oproti minulému ročníku bylo o něco méně motorek, ale nic to neubralo na kvalitě závodu. Jako vždy byla úžasná divácká atmosféra a tradičně vyšlo i počasí, což bylo fajn. Překvapilo mě, že petrovický závod se stává známým i mimo region Klatovska, přijela početná skupina z Benešovska a i z dalších míst. Výkony byly letos velmi kvalitní. Přijeli zkušení Martin Gomboš, který nakonec vyhrál, a jeden z nejlepších bývalých trialistů Roman Körber, který byl druhý. Kromě těchto dvou pokořil vrch ještě třetí Tomáš Trojan, ale Gombošovi se to povedlo hned třikrát, což ještě nikdo nedokázal. Věřili jsme, že by se mu to mohlo povést i počtvrté, ale nevyšlo to. Bude to výzva do příštího roku," uvedl k závodu moderátor Jan Dvořák, který si jako každý rok závod i sám vyzkoušel. „Letos jsem se dostal asi nejdál, ale stačilo to jen na třetí desítku. Pro mě je ale důležitá hlavně ta legrace okolo," smál se Dvořák.