Nikola Hammerová, Karolína Galušková, Miloš Martínek, Luboš Vanka, Jaromír Novák, klatovští cyklokrosaři týmu Cyklosport – Pitstop a družstvo mužů z Klubu stolního tenisu Klatovy. To byly nejzářivější hvězdy pondělního slavnostního vyhlášení ankety Sportovec roku 2014 okresu Klatovy.

Když se k tomu přidaly vtipný moderátorský výkon Radka Šilhana, který svými otázkami na tělo přivedl do rozpaků nejednoho z oceněných sportovců, příjemné prostředí, zaplněný sál sušického kina, který každého sportovce odměnil pořádným potleskem, a pěvecký doprovodný program, neměl slavnostní galavečer v Sušici chybu. Všichni sportovci, jejich fanoušci i významní hosté odcházeli z vyhlášení s úsměvem na tváři.

Anketu pořádaly Deník, Pošumavské sportovní sdružení (PSS) Klatovy a společnost Sport Action s. r. o. pod záštitou starosty města Sušice Petra Mottla.
Na pódium sušického kina vystoupalo celkem 30 sportovců, kolektivů, rozhodčích a trenérů, které odborná komise vybrala z celkové nominace. Vyhlášena byla i Sportovní hvězda čtenářů Deníku a osobnost loňského roku, která byla uvedena do síně slávy.

Vítězství překvapilo

Vítězem hlasovací ankety čtenářů Klatovského deníku. se stal 15letý kicboxer z Hammersgymu Běhařov Luboš Vanka, který si ze Sušice kromě titulu Sportovní hvězdy čtenářů odnesl i cenu za 3. místo v kategorii mládeže.

„Byl jsem hodně příjemně překvapený, tohle jsem opravdu nečekal. Určitě pro mě hlasovala rodina, známí a možná že i někteří čtenáři Klatovského deníku, kteří si o mně přečetli. A já jim za to všem moc děkuji," usmíval se mladý kickboxer. Přiznal, že i on měl problémy se záludnými otázkami moderátora.
„Kolikrát byla otázka položena tak, že se na ni nedalo odpovědět. Ale musel jsem se s tím „z fleku" poprat, ještě navíc před tolika diváky. Pokud budeme z našeho klubu nominovaní i příští rok, určitě si na moderátora něco připravíme," slíbil Vanka.

Slavil s rodinou

Do síně slávy byl uveden předseda Šachklubu Sokol Klatovy Jaromír Novák za celoživotní práci a sportovní úspěchy v šachu v kategorii dospělých při příležitosti jeho 80. narozenin. V roce 2006 vydal knihu „Historie šachu v Klatovech". Inicioval a organizuje oslavy výročí 1000 let šachu v Klatovech v roce 2015 a k tomuto výročí pracuje na knize „65 let šachu", kterou chce vydat v 1. pololetí 2015.

„Je to velmi krásný pocit, být uveden do síně slávy. Největší odměnou pro mě bylo, že tu u toho byla i celá moje rodina, která mě vždycky velice podporovala. Manželka Marie, díky jejíž podpoře jsem dosáhl všech svých úspěchů, je tady i můj syn Jaromír s manželkou Jitkou a dcerkou Magdalénkou a dcera Mirka s manželem a dcerou Terezkou. Starší vnuk je v Praze a bohužel nemohl přijít," představil své nejmilejší Novák.

Kompletní seznam nejlepších sportovců, kolektivů, rozhodčích a trenérů okresu Klatovy za rok 2014, ohlasy některých z nich na jejich ocenění a fotografie z galavečera najdete ve středečním vydání Klatovského deníku.