Sokolky se už ve třetí minutě hry ujaly vedení a s tímto hubeným náskokem šly i do druhého poločasu. Topovky i díky tomu ještě živily naději na zlom ve skóre. Ale smrtící pro ně byla 38. minuta. To už jejich svatyni strážila hráčka z pole, která si musela navléct rukavice místo zraněné gólmanky.

4. kolo DAFL: Topovky Řenče (modré) - Sokolky Neznašovy 1:3.4. kolo DAFL: Topovky Řenče (modré) - Sokolky Neznašovy 1:3.Zdroj: Yvetta Chmelová

Naopak uvedená minuta byla úspěšnou pro neznašovskou Lucii Dubskou, která se dvakrát trefila do černého. Oba slepené góly Topovky zcela srazily na kolena a byť se favoritky duelu ještě vehementně snažily, rozjeté Sokolky rozvášněné o slušný gólový polštář jim dovolily pouze snížit.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Ve druhém duelu čtvrtého hracího dne úřadovala především královna střelkyň zimní ligy, Andělka z Chanovic Simona Toningerová. Ta se střelecky v utkání proti domácím Devilkám z Kláštera prosadila hned čtyřikrát. Devilky se doma, na hřišti pod Zelenou horou, nesešly zrovna v hojném počtu, ale doposud neporaženým soupeřkám statečně vzdorovaly. Ovšem Andělky teď zkrátka mají skvělou formu a zápas dotáhly do vítězného konce - 5:3.

4. kolo DAFL: Andělky Chanovice - Devils Klášter (bílé) 5:3.4. kolo DAFL: Andělky Chanovice - Devils Klášter (bílé) 5:3.Zdroj: Yvetta Chmelová

Třetí zápas proti sobě svedl Kobru Stars a Křečandy. Těch bylo konečně víc na soupisce a jejich odhodlání získat první body bylo znát od úvodního hvizdu rozhodčího, jímž byl tentokrát Marek Ptáček. Díky dvěma geometricky přesným zásahům Marcely Voráčové po prvním poločase vedly 2:0.

4. kolo DAFL: Kobra Stars Bolešiny - PS Křeč Mochtín (fialové) 3:2.4. kolo DAFL: Kobra Stars Bolešiny - PS Křeč Mochtín (fialové) 3:2.Zdroj: Matěj Weber

Jenomže po změně stran Kobry dvěma slepenými góly vyrovnaly. A dokonání fantastického obratu zařídila minutu před koncem souboje Hana Hájková, která prokličkovala mezi protihráčkami až k vápnu a vstřelila vítězný gól.

Křečandy z Mochtína, které trestuhodně prohospodařily slibný náskok, tak opět vyšly bodově naprázdno a ačkoliv nemají špatnou defenzivu, je to zejména střílení gólů, které jim dělá veliký problém a jejich absence je stojí body.

Nohejbalisté v akci - ilustrační fotogalerie.
Nohejbalisté přejeli domácí Kasejovice, béčko nestačilo na Třemšín

V čele průběžného pořadí jsou tak i nadále Andělky, které dosud ani jednou nezaváhaly, na záda jim dýchají druhé Kobry a těm zase na paty šlapou třetí Topovky. Výhra posunula na čtvrté místo Sokolky, na které ale páté Devilky ztrácí pouhý bod. Černý Petr patří Křečandám, jejichž bodové konto zeje prázdnotou. Dočkají se příště? Pokud ano, bude to až za čtrnáct dní.

Letní Dívčí amatérská fotbalová liga totiž bude pokračovat až v sobotu 11. června a fotbalové amatérky si dají repete na hřišti pod Zelenou horou - v Klášteře. Jen s tím rozdílem, že program zápasů bude (je) odlišný než ten, který fanouškům na stejném místě naservírovalo poslední čtvrté kolo.

DAFL, 4. kolo:

Topovky Řenče – Sokolky Neznašovy 1:3
Poločas:
0:1. Branky: 42. Adriana Turková – 32. a 38. Lucie Dubská, 3. Magdalena Hrachová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Marek Ptáček.
Topovky Řenče: Hedvika Sýkorová (35. Denisa Růžičková) – Adriana Turková, Veronika Ondřejková, Zuzana Tůmová, Eva Klírová, Valentýna Němcová, Veronika Kaslová, Denisa Růžičková, Karolína Kaslová. Sokolky Neznašovy: Dana Francová – Tereza Mundlová, Anna Mundlová, Natálie Hrachová, Magdalena Hrachová, Simona Šteflová, Martina Rendlová, Karolína Zástěrová, Lucie Dubská, Kristýna Jaklová.

Andělky Chanovice – Devils Klášter 5:3
Poločas:
2:1. Branky: 13., 31., 46. a 47. Simona Toningerová, 24. Michaela Vonášková – 24. Denisa Milotová, 26. Hana Křížová, 43. Eva Mašková. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Marek Ptáček. Andělky Chanovice: Renata Klembarová – Simona Toningerová, Kateřina Skuhravá, Zuzana Cikánová, Jana Hozmanová, Jana Dudová, Veronika Šafandová, Michaela Vonášková. Devils Klášter: Karolína Dlouhá – Lucie Diblíková, Hana Křížová, Denisa Milotová, Marcela Škopková, Karolína Dlouhá, Eva Mašková.

Kobra Stars – PS Křeč Mochtín 3:2
Poločas:
0:2. Branky: 38. a 49. Hana Hájková, 40. Kateřina Simbartlová – 1. a 24. Marcela Voráčová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Marek Ptáček. Kobra Stars: Tereza Podmajerská – Jana Nováková, Kateřina Kohoutová, Eva Kováříková, Kateřina Simbartlová, Hana Hájková, Monika Farná, Tereza Nováková, Michaela Röschelová, Tereza Podmajerská. PS Křeč Mochtín: Marie Hofmeisterová – Yvetta Chmelová, Veronika Petrů, Aneta Michlová, Gabriela Kaňáková, Marcela Voráčová, Karolína Jílková, Petra Levá Strnadová.

4. kolo DAFL: Kobra Stars Bolešiny - PS Křeč Mochtín (fialové) 3:2.Fotbalistky PS Křeč Mochtín.Zdroj: Matěj Weber

Aktuální tabulka:
1. Andělky Chanovice
(12:6, 12 bodů), 2. Kobra Stars Bolešiny (11:5, 9 bodů), 3. Topovky Řenče (8:8, 6 bodů), 4. Sokolky Neznašovy (7:10, 5 bodů), 5. Devils Klášter (9:13, 4 body), 6. PS Křeč Mochtín (3:8, 0 bodů).

Následující program - sobota 11. června 2022 9.00: Andělky Chanovice - Topovky Řenče, 10.00: Kobra Stars Bolešiny - Devils Klášter, 11.00: PS Křeč Mochtín - Sokolky Neznašovy (hraje se v Klášteře u Nepomuka).

Autoři: Yvetta Chmelová, Martin Mangl

Krajské finále mladších přípravek v Klatovech.