Klášterské Devilky ani chanovické Andělky si příliš střeleckých příležitostí nevypracovaly, a když už se do nějaké slibné šance hráčky dostaly, proti změně skóre byly obě brankářky. Skóre zápasu otevřely až ve 38. minutě Devilky, které po další pětiminutovce navýšily své vedení na rozdíl dvou branek.

Zdroj: Yvetta Chmelová

Andělkám se nepodařilo překonat strážkyni svatyně Devilek Karin Kepkovou ani jednou, a ta tak mohla slavit vychytanou nulu. Ale mnohem větší radost měla ona i její spoluhráčky z předvánočního vítězství a zisku tří důležitých bodů.

Zimní Dívčí amatérská fotbalová liga (6. kolo): Devils Klášter - Andělky Chanovice (na snímku fotbalistky v rudých dresech).Devils Klášter - Andělky Chanovice (na snímku fotbalistky v rudých dresech).Zdroj: Yvetta Chmelová

Ve druhém utkání padlo osm gólů. Vedoucí tým soutěže, mochtínská Křeč, od třetí minuty s Plánicí prohrávala, ale brzy dvěma slepenými góly nepříznivý stav zvrátila. Křečandy udávaly tempo hry, hrály soustředěně a pozorně.

Z archivu: Vánoční běh pod Černou věží v Klatovech.
Vánoční běh pod Černou věží. Nejde o závod pro rekordy, ale o běh pro zdraví

Navíc často velmi pěkně kombinovaly. Ale ujaly se až dva pokusy v závěru první půle, takže Křeč šla k poločasové přestávce s tříbrankovým náskokem.

Když ve 30. minutě Křečandy přidaly další gól, zdálo se, že Plánice dostane pěkně naloženo. Ale opak byl pravdou, protože se Křeči závěr zápasu hrubě nepovedl. Mochtínské fotbalistky polevily v koncentraci, z čehož pramenily chyby a toho Plánice v závěru utkání využila.

Zimní Dívčí amatérská fotbalová liga (6. kolo): Devils Klášter - Andělky Chanovice (na snímku fotbalistky v rudých dresech).Fotbalistky PS Křeč Mochtín.Zdroj: Yvetta Chmelová

Vstřelila dvě branky a smazala tak vysoký náskok soupeřek. Kdyby plánickému týmu zbývalo více času, kdoví, jak by tenhle mač dopadl. Ale závěrečnou tří minutovku Křečandy ustály a získaly tak další plný počet bodů.

Předvánoční ŘAKOM (8. ročník), Dolany u Klatov.

V poslední letošním měření sil zimní Dívčí amatérské fotbalové ligy padlo ještě více branek než v tom druhém, a to o jednu. Vedení se překvapivě ujaly bojovnice z Neznašov, a byť se jejich soupeřky - Topovky Řenče - hodně snažily, k přestávce odcházely s dvoubrankovým mankem. Jenomže po obrátce Topovky zabraly a třemi slepenými góly se dostaly do vedení. Neznašovy ovšem zbraně nesložily a záhy dvěma slepenými góly stav otočily.

Ale z vedení se neradovaly dlouho, za malý okamžik byl stav vyrovnaný. Ovšem tři minuty před koncem utkání se trefila vysoká a šikovná Martina Rendlová. A její trefa byla tříbodová, jak se nakonec ukázalo. Rendlová tímto gólem zkompletovala svůj čistý hattrick. Tím se blýskla i Topovka Magdaléna Roušalová, ale té až tak moc radosti nepřinesl, protože body braly soupeřky.

Průběžné tabulce kralují Křečandy, které dosud ani jednou nezaváhaly a do nového roku tak vstoupí v roli lídra. Ale na paty jim šlapou druhé dvanáctibodové Kobry, které měly v šestém kole volno. Na bronzový stupínek se posunuly Devilky, které mají devět bodů. Na dalších třech místech jsou týmy, které mají na kontech shodně šest bodů (Topovky Řenče, Andělky Chanovice, Sokolky Neznašovy). Na své první body zatím stále čeká poslední Plánice.

Devils Klášter - Andělky Chanovice 2:0
Poločas:
0:0. Branky: 38. Petra Kovaříková, 43. Růžena Sinkulová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Devils Klášter: Karin Kepková – Lucie Sedláčková, Hana Křížová, Petra Kovaříková, Ema Jabůrková, Růžena Sinkulová, Marcela Škopková. Andělky Chanovice: Renata Klembarová – Veronika Marešová, Michaela Vonášková, Veronika Šafandová, Jana Hozmanová, Bára Kodýdková, Zuzana Cikánová.

Plánice – PS Křeč Mochtín 3:5
Poločas:
1:4. Branky: 3. a 46. Natálie Janotová, 47. Helena Pliešovská – 22. a 30. Markéta Rajalová, 10. Yvetta Chmelová, 11. Veronika Kaslová, 24. Petra Čubanová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Sestava Plánice: Martina Brožíková – Lenka Roubová, Valérie Brožíková, Helena Pliešovská, Arleta Liebermannová, Karolína Makovcová, Natálie Janotová, Irena Ludvarová. Sestava PS Křeč Mochtín: Pavlína Bučková – Yvetta Chmelová, Markéta Rajalová, Veronika Kaslová, Valentýna Němcová, Petra Čubanová, Marie Hofmeisterová, Klára Malá, Michaela Müllerová.

Topovky Řenče - Sokolky Neznašovy 4:5
Poločas:
0:2. Branky: 32., 32. a 40. Magdaléna Roušalová, 33. Denisa Růžičková – 38., 39. a 47. Martina Rendlová, 7. Tereza Mundlová, 24. Jitka Maňasová. ŽK: 0:0. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. Sestava Topovky Řenče: Hedvika Sýkorová – Adriana Turková, Veronika Ondřejková, Magdaléna Roušalová, Zuzana Tůmová, Eva Klírová, Denisa Růžičková, Michaela Jehlíková. Sestava Sokolky Neznašovy: Dana Francová – Tereza Mundlová, Anna Mundlová, Natálie Hrachová, Martina Rendlová, Kristýna Jaklová, Jitka Maňasová, Dana Langmajerová, Vendula Francová.

Zimní Dívčí amatérská  fotbalová liga (6. kolo): Topovky Řenče - Sokolky Neznašovy (na snímku fotbalistky v zelených dresech).Topovky Řenče - Sokolky Neznašovy (na snímku fotbalistky v zelených dresech).Zdroj: Yvetta Chmelová

Aktuální tabulka Zimní DAFL: 1. PS Křeč Mochtín (34:6, 15 bodů), 2. Kobra Stars Bolešiny (24:5, 12 bodů), 3. Devils Klášter (17:29, 9 bodů), 4. Topovky Řenče (22:24, 6 bodů), 5. Andělky Chanovice (20:26, 6 bodů), 6. Sokolky Neznašovy (13:21, 6 bodů), 7. Plánice (15:33, 0 bodů).

Pozn.: veškerá videa a fotografie z šestého kola soutěže najdete v galerii.

Taneční skupina DIAMOND DANCE Klatovy - mini.