První ročník závodu pořádali Radka a Pavel Ouřadovi společně se Spolkem otužilců klatovských. „Za finanční, hmotnou a morální podporu mnoha sponzorů a přátel běhu a pohybu obecně velký dík,“ uvedl Pavel Ouřada v hodnotící zprávě zaslané běžcům, ale i redakci Deníku.

1. ročník Běhu rajským údolím.1. ročník Běhu rajským údolím.Zdroj: Pavel Ouřada

V Braníčkově si na své přišli nejen dospělí závodníci, ale také děti. „Děti běžely distance od 50 do 800 metrů,“ řekl Ouřada s tím, že dětských závodů se zúčastnilo celkem třiatřicet malých nadšenců do běžeckého sportu.

Hlavní trať pro muže měřila 9,48 km a ženy absolvovaly vzdálenost 5,4 km. „Tratě byly náročné s kopci i klesajícími úseky. Pro muže byl navíc připravený bonus v podobě vrchařské prémie s finanční odměnou,“ prozradil Pavel Ouřada.

Nejrychlejší závodníkem v běhu do kopců (vrchařské úseky) i celkovým vítězem se stal stejně jako v nedávném Běhu klatovskou kolonádou člen Atletiky Klatovy Vojtěch Koželuh. „Zároveň stanovil traťový rekord časem 36:00 minuty a stal se tak i absolutním vítězem Běhu Rajským údolím. Stejného úspěchu pak dosáhla Marie Spasová mezi ženami bez rozdílu věku,“ upřesnil Pavel Ouřada.

Zdroj: Youtube

Nejmladším účastníkem premiérového běhu v Braníčkově nedaleko Nemilkova byl tříletý Hynek Theimer, naopak nejstarším pak nestárnoucí Josef Růžička ze Železné Rudy, jemuž je už dvaaosmdesát let.