Desítku si zaběhlo osmasedmdesát závodníků, doprovodný hobby běh na čtyři a půl kilometrů dalších 29 běžců a běžkyň. Účast byla rekordní.

„Panovaly ideální podmínky, na náš závod až nezvyklé. Celkově se běželo rychleji, než roky předešlé, o čemž vypovídají rekordy zaběhnuté ve třech mužských kategoriích,“ říkal Matejčík pro web Ešus ligy.

close 7. ročník běhu Klatovská desítka. info Zdroj: Jindřich Krammer zoom_in 7. ročník běhu Klatovská desítka.

„Byli jsme rádi, že jste na nás nezapomněli, ba naopak jste nám udělali radost rekordní účastí. Na start se postavilo 107 běháčků,“ měl radost a připomněl, že Klatovská desítka se kvůli covidu dva roky vůbec nekonala.

Absolutním vítězem mezi muži (i celkem) se stal zkušený závodník plzeňské Škodovky Tomáš Jaša, jenž cílovou pásku proťal v čase 32:13 minuty. Za traťovým rekordem přitom zaostal o pouhých třináct vteřin. Na druhém místě skončil se ztrátou 16 vteřin na vítězného Jašu domažlický Lukáš Krýsl a třetí místo obsadil Vojtěch Koželuh z Atletiky Klatovy (čas 33:54).

Klatovská desítka (7. ročník) | Video: Ešus TV / Michal Král

Mezi ženami byla nejrychlejší mladičká Eliška Hostková z TJ Sušice, která druhé v pořadí – o třicet let starší – Evě Perglerové z BK Přeštice nadělila tři minuty. V celkovém hodnocení závodu byla Hostková osmnáctá. Ano, takovým kvapíkem běžela. Třetí nejrychlejší ženou vůbec byla Zuzana Klásková (Forrest Gump Team), která o jedinou vteřinu porazila neméně rychlou Blanku Šindelářovou.

Druhý podnik seriálu je na programu již tuto sobotu, kdy se koná 11. ročník běhu na Svatobor (start ve 13.30 hodin). Tady si oproti rovinaté Klatovské desítce běžci a běžkyně pořádně protáhnou nožní svalstvo. To dostane zabrat.

Klatovská desítka (7. ročník)

Vítězové jednotlivých kategorií – muži do 39 let: Tomáš Jaša (AK Škoda Plzeň, 32:13). Muži od 40 do 49 let: Jan Sedláček (TJ Sokol Plzeň, 37:12). Muži od 50 do 59 let: Norbert Švarc (Mílaři Domažlice, 37:46). Muži od 60 do 69 let: Jiří Procházka (RMT, 39:28). Muži nad 70 let: Zdeněk Rus (TJ Nýrsko, 45:11). Ženy do 34 let: Eliška Hostková (TJ Sušice, 39:23). Ženy od 35 do 49 let: Eva Perglerová (BK Přeštice, 42:25). Ženy nad 50 let: Blanka Šindelářová (Blovice, 43:45). Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách Ešus ligy ZDE.