Je ale fakt, že až na malé výjimky absolvují hráči tvrdou zimní přípravu ve velké kopané a většina z nich měla v nohách přípravné zápasy v mateřských klubech.

Futsalisté Trivelu na domácí palubovce hostili předposlední klání dlouhodobé základní ligové části. Klatovští měli ve dvou zápasech ideální příležitost si zajistit před posledním kolem účast v play off. Nepodařilo se a o své účasti ve finálové části ligového ročníku 2011/2012 budou muset bojovat ve dvou posledních zápasech první únorovou sobotu v Českém Krumlově. Je více než pravděpodobné, že o osudu účasti v play off, která je stále reálná, rozhodnou duely s Bombarďáky Větřní a Lubrico Prachatice. Jelikož bodový rozdíl v tabulce od 4. do 8. místa činí pouhé tři body, bude to drama až do poslední minuty.

SF Trivel – FS Sádek 2:2

Předposlední tým tabulky nastoupil proti domácím pouze s pěti hráči. V 10. minutě po akci klatovského Kočího zakončil útočnou akci vedoucím gólem Mészáros. Vypadalo to, že utkání bude pro Trivel snadnou záležitostí, ale to se všichni velice mýlili. Hosté i s minimem hráčů převedli velmi bojovný výkon a odměnou jim byl zisk bodu. V poslední minutě první půle gólem do kabin z penalty Jílkem vyrovnali a nerezignovali ani poté, kdy ve 26. minutě poslal Martin Janda domácí opět do vedení. Úsilí hostů bylo odměněno minutu před koncem, kdy překvapivě srovnali skóre na 2:2, a sen domácích o třech bodech se tak rozplynul.

Poločas: 1:1. Branky: 10. Mészároš Milan, 26. Janda Martin – 20. Jílek Tomáš, 39. Škoda Michal. ŽK: 0:2. Počet chyb: 6:5. Rozhodčí: Povolný Jiří, Sazima Josef. DS: Suchánková Miloslava.

Sestava Trivelu Klatovy: Hromada, Kopecký, Bahleda, Ponocný, Janda, Mészáros, Kočí, Petrželka a Toman Zbyněk.

SF Trivel – Premium Stonava 0:2.

V 8. minutě poprvé našla Stonava v domácí obranné činnosti velké okno. Brankář hostů Hekera po levé straně vysunul Vodána, který se vtipně uvolnil, od brankové čáry zpětně přiklepl míč na nabíhajícího Dorozla, jehož prudkou přihrávku před branku usměrnil zcela nekrytý Bury ve skluzu za záda gólmana Vacka. Vzápětí po rychlé kombinační akci mohli hosté po pohotovém zakončení Dorozla své vedení zvýšit, ale ten naštěstí mířil nad domácí svatyni. Klatovští měli největší šanci vyrovnat, když Mészároš vystihl úmysl Neumana při uvolnění, odebral mu míč, ale jeho pohotová dělovka skončila nad levým horním rohem stonavské branky. Další šanci si vytvořil po rozehraní kopu ze středu hřiště a následné narážečce jeden z nejlepších domácích hráčů Kopecký, ale brankář hostů se blafákem přelstít nenechal. Po chybné rozehrávce Mészároše se zmocnil míče Neuman, skvělý Vacek v brance Klatov ale jeho přízemní střelu k tyči stačil vyrazit. Když dvacet sekund před koncem z brejku nevyužil ideální příležitosti k vyrovnání Kočí, prohrávali domácí po první půli 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně. Blízko ke srovnání skóre měli po střele z trestného kopu Kopeckého, jehož střelu v poslední chvíli vyrazil bránící hráč hostů na rohový kop. Nedáš, dostaneš, se potvrdilo v končící 26. minutě, kdy obrana domácích nechala zpracovat si před brankovištěm míč zkušeného Goju a nacvičeného signálu z levé strany Potůček podél vybíhajícího Vacka využil a zvýšil na 2:0. Snahu domácích viditelně přibrzdilo vyloučení Mészároše, který po sérii oboustranně tvrdých zákroků za hranicemi pravidel strčil v přerušené hře do protihráče v prostoru střídačky. Toto oslabení až viditelně Trivel oslabilo. Když další šance, které měli Toman a Krejčí, zůstaly neproměněné, byla snaha o snížení dvoubrankového náskoku neúspěšná.

Poločas: 0:1. Branky: 8. Bury Michal, 26. Potůček Václav. ŽK: 4:0. MK: 1:0 (Mészároš Milan). Počet chyb: 3:8. Rozhodčí: Sazima Josef, Kloubek Jaroslav. DS: Suchánková Miloslava.

Sestava Trivelu Klatovy: Vacek – Kopecký, Ponocný, Janda, Mészáros, Kočí, Petrželka, Toman Zbyněk, Uruba, Vacovský.

Další výsledky futsalové ligy hrané v tomto kole na palubovce v Klatovech: Chemcomex Praha – FS Sádek 5:0, Chemcomex Praha – SC Premium Stonava 3:1.

 1. Chemcomex Praha⋌1814 3   ­1 71:19 45

 2. SMR Plus Zlín⋌18  7 8 ­  3 42:31 29

 3. Vamberk⋌19  9 1   ­9 59:63 28

 4. Novabrik Polička⋌19  8 2  ­ 9 54:47 26

 5. Strabag Prachatice⋌18  7 5  ­ 6 51:46 26

 6. Trivel Klatovy⋌18  7 4  ­ 7 50:44 25

 7. Premium Stonava⋌18  6 6  ­ 6 42:39 24

 8. Bombarďáci Větřní⋌18  7 2 ­  9 61:77 23