Mistrovství Čech, Litoměřice

Českého šampionátu ve městě, které leží na soutoku řek Labe a Ohře v severních Čechách, se zúčastnily se dvě kategorie DIAMOND DANCE Klatovy (Dívčí a juniorská věková kategorie). Obě kategorie získaly postupy z regionálních kol v Plzni a v Praze. Soutěž uspořádal Taneční svaz České republiky a CZECH DANCE TOUR.

Dívčí věková kategorie (DVK) – tato kategorie v Litoměřicích předvedla choreografii Oueens of Africa v kategorii FREESTYLE, DĚTI, hobby úroveň. Z celkových šesti skupin z celých Čech si děvčata vytančila páté místo a postup na MČR, jehož se ovšem z několika organizačních důvodů nezúčastní.

Juniorská věková kategorie (JVK) – juniorky soutěžily s choreografií I Will rescue you v kategorii ART DANCE, úroveň Basic.

„V konkurenci dalších dvou skupin si vytančily krásné stříbro a postup na MČR, které se koná v sobotu 20. května v Litoměřicích. Svůj úspěch ale ještě posunuly výše, jelikož součástí tohoto mistrovství Čech byl i souboj do České reprezentace na Světový pohár v maďarské Budapešti konaného WDA – WORLD DANCE CHAMPIONSHIP, který se úspěšně povedl, a tak holky v polovině června pojedou reprezentovat klub, město i republiku do Budapeště,“ uvedla spokojená trenérka DIAMOND DANCE Klatovy Adéla Ženatá.

Tomáš Holý.
Holý: Motokrosové závody jsou správnou cestou, jak pro enduro získat rychlost

Semifinálové kolo MiA Festivalu, České Budějovice

Do Českých Budějovice odjely z Klatov pouze dvě dua a senior tým. Soutěž MiA Festivalu (motion in action Festival) se konala V KD Vltava a pořadatelem byla organizace MiA Festival. Jak si klatovské tanečnice vedly? Duo Train Wreck v podání Barbory Reitmayerové a Lucie Paškové obsadilo 1. místo (ze čtyř choreografií). Holky soutěžily v kategorii O POHÁR - art dance na úrovni Hobby.

Duo Děti Ráje (Simona Bošková & Eliška Kauerová) si v kategorii O Pohár – aerobik na úrovni Hobby odvezlo zlato. Děvčata však na jihu republiky neměly konkurenci. Senior tým DIAMOND DANCE Klatovy vystoupil s choreografií AGENTI 007 a získal stříbro. „Naše "seniorky" soupeřily proti výrazně mladším děvčatům. Popraly se ale statečně a nenechaly jim zlatou medaili jen tak,“ potěšilo trenérku Adélu Ženatou.

DIAMOND DANCE Klatovy - Mistrovství Čech & semifinále MiA Festivalu.DIAMOND DANCE Klatovy - Mistrovství Čech & semifinále MiA Festivalu.Zdroj: Diamond Dance Klatovy

„Se všemi výsledy jsem více než spokojená. Jsem na tanečníky tak neskutečně hrdá, protože za výsledky stojí velká dřina na tréninkovém sále. Chtěla bych všem tanečníkům, ale i rodičům moc poděkovat za podporu. Velký dík patří také mé rodině, která mi pomáhá na soutěžích i v přípravě na všechny naše akce. Děkuji a moc smekám. Dále chci poděkovat městu Klatovy za zázemí a podporu,“ doplnila Adéla Ženatá, trenérka a autorka většiny choreografií.

TJ Vřeskovice (oranžové dresy), archiv.
Házenkáři Vřeskovic loupili v Kyšicích, ženám Chudenic se na tripu nedařilo