Soutěž, kterou připravily komise sportů a her Pošumavského sportovního sdružení a Okresní rada Školních sportovních klubů Klatovy, se už tradičně konala v krytém bazénu v Klatovech.

„Nejlepším jsme rozdali osmnáct medailí, tři sady pohárů a jedenašedesát diplomů. Všem soutěžícím děkujeme za bojovné výkony a sportovní chování,” poděkoval ředitel soutěže Vladimír Čejka ze základní školy v klatovské Tolstého ulici, která soutěž v plavání organizačně zajišťovala.

Výsledky:

Kategorie I (1. - 3. třída):

Hoši, 25 m volný způsob: 1. Michal Svítil (Železná Ruda), 2. Martin Pscheidt (Železná Ruda), 3. Jakub Šmíd (Klatovy, Tolstého).

Dívky, 25 m volný způsob: 1. Zuzana Hašková (Švihov), 2. Karolína Bezpalcová (Klatovy, Plánická), 3. Markéta Mayerová (Vrhaveč).

Kategorie II. (4. a 5. třída):

Hoši, 25 m volný způsob: 1. Jan Panenka (Sušice, Lerchova), 2. Vít Pohanka (Klatovy, Plánická), 3. Štěpán Bauer (Bolešiny).

Hoši, 25 m prsa: 1. Štěpán Bauer (Bolešiny), 2. Viktor Kučera (Horažďovice, Komenského), 3. Matěj Skrbek (Sušice, Lerchova).

Dívky, 25 m volný způsob: 1. Martina Černá (Klatovy, Tolstého), 2. Bára Mrkosová (Klatovy, Čapkova), 3. Natálie Kantová (Klatovy, Tolstého).

Dívky, 25 m prsa: 1. Martina Černá (Klatovy, Tolstého), 2. Jolana Slepičková (Horažďovice, Komenského), 3. Eliška Pfefferová (Vrhaveč).

Štafeta 4x25 m, volný způsob: 1. Klatovy, Masarykova, 2. Bezděkov, Vrhaveč, 3. Klatovy, Tolstého.

Kategorie III. (6. a 7. třída):

Hoši, 50 m volný způsob: 1. Radek Jůda (Gymnázium Klatovy), 2. Jan Matějka (Švihov), 3. Martin Windsor (Železná Ruda).

Hoši, 50 m prsa: 1. Radek Jůda (Gymnázium Klatovy), 2. Martin Windsor (Železná Ruda), 3. Jan Matějka (Švihov).

Hoši, 50 m znak: 1. Štěpán Procházka (Klatovy, Plánická), 2. Vladimír Slepička (Horažďovice, Komenského), 3. Rudolf Latka (Železná Ruda).

Dívky, 50 m volný způsob: 1. Barbora Čiháková (Klatovy, Tolstého), 2. Aneta Faloutová (Švihov), 3. Tereza Toušková (Gymnázium Klatovy).

Dívky, 50 m prsa: 1. Gabriela Krůsová (Gymnázium Klatovy), 2. Alena Hašková (Švihov), 3. Leona Marešová (Železná Ruda).

Dívky, 50 m znak: 1. Alena Hašková (Švihov), 2. Gabriela Krůsová (Gymnázium Klatovy), 3. Tereza Toušková (Gymnázium Klatovy).

Štafeta, 4x25 m volný způsob: 1. Gymnázium Klatovy, 2. Klatovy, Masarykova, Železná Ruda, 3. Klatovy, Tolstého.

Kategorie IV (8. a 9. třída):

Hoši, 50 m volný způsob: 1. Mirek Dung (Gymnázium Klatovy), 2. Tomáš Kalivoda (Klatovy, Masarykova), 3. Daniel Šmíd (Klatovy, Tolstého).

Hoši, 50 m prsa: 1. Michal Treml (Klatovy, Masarykova), 2. Vít Krédl (Klatovy, Tolstého), 3. Mirek Dung (Gymnázium Klatovy).

Hoši, 50 m znak: 1. Tomáš Kalivoda (Klatovy, Masarykova), 2. David Kšír (Švihov), 3. Jan Morava (Gymnázium Klatovy).

Dívky, 50 m volný způsob: 1. Barbora Šebestová (Klatovy, Masarykova), 2. Adéla Mrkosová (Klatovy, Čapkova), 3. Milena Jůdová (Gymnázium Klatovy).

Dívky, 50 m prsa: 1. Eva Zámečníková (Gymnázium Klatovy), 2. Milena Jůdová (Gymnázium Klatovy), 3. Tereza Schusterová Klatovy, Masarykova).

Dívky, 50 m znak: 1. Barbora Šebestová (Klatovy, Masarykova), 2. Adéla Mrkosová (Klatovy, Čapkova), 3. Eva Zámečníková (Gymnázium Klatovy).

Štafeta, 4x25 m volný způsob: 1. Klatovy, Masarykova, 2. Gymnázium Klatovy, 3. Klatovy, Čapkova.