V centru západních Čech se soutěžilo ve dvou věkových kategoriích, a to do 12 let a od 13 do 14 let. Obě kategorie byly dále rozděleny podle pohlaví. „V kategorii dvanáctiletých se z klatovských chlapců zúčastnili Patrik Šesták, Václav Turjanica, Karel Kumšta a Filip Brabec.

Děvčata v této kategorii zastupovala Veronika Jílková. Do soutěže ve starší kategorii z chlapců nastoupili Jindřich Ryneš, Jakub Turjanica a Petr Dufek, v kategorii dívek se prezentovala Barbora Čiperová,“ vyjmenoval Jiří Koukal, šéftrenér mládeže SSK Klatovy.

Také při národním mistrovství byly zásahy hodnoceny s přesností na 0,1 bodu. „Přesné hodnocení zajišťovaly elektronické terče, kterými je plzeňská střelnice vybavena. Každý závodník si svou úspěšnost výstřelu může během jedné sekundy ověřit na zobrazovacím monitoru, kde se mu promítá právě vystřelená rána, její umístění na terči i její bodová hodnota. Dále je zde zobrazován celkový čas střelby a průběžný bodový součet z vystřelených ran,“ vysvětlil zkušený klatovský trenér.

Střelecké soutěže se celkem zúčastnilo 126 chlapců a dívek. V kategorii dívek do dvanácti let o medaile bojovalo sedmnáct střelkyň. Zvítězila Vendula Halíčková z SSK Uherský Ostroh nástřelem 314,3 bodu. Druhé místo obsadila Alexandra Karvasová ze stejného klubu (311,4 bodu) a třetí místo vybojovala Sofie Machová z SSK Dukla Plzeň. „Naše Veronika Jílková obsadila s nástřelem 302,2 bodu jedenácté místo,“ upřesnil pak kouč Jiří Koukal.

close Republikový bronz putuje do Klatov díky výkonu Jindřicha Ryneše. info Zdroj: Petr Černoch zoom_in Republikový bronz putuje do Klatov díky výkonu Jindřicha Ryneše.

Mezi chlapci stejné věkové kategorie zvítězil Tobiáš Kafka z SSK Liberec (312,7) před druhým Ondřejem Smolným z Rakovníka (311,7) a třetím Davidem Burianem z klubu SSK Křenovice. „Dvanácté místo vybojoval náš Patrik Šesták (304,4), Václav Turjanica skončil čtyřiadvacátý (299,7), o dvě příčky za ním Filip Brabec (297,9) a jednatřicátý Karel Kumšta (292,2),“ vypočítával trenér Koukal.

Starší žáci a žákyně poté bojovali v základním třicetiranném závodě o účast v osmičlenném finále. V kategorii dívek se klatovská střelkyně Barbora Čiperová po menších problémech s technickou závadou na zbrani do finále nakonec neprobojovala a s výsledkem 307 bodů obsadila 22. místo.

O poznání lépe se však dařilo klatovským chlapcům. „Do osmičlenného finálového závodu se ze třetího místa probojoval Jindřich Ryneš s nástřelem 312,9 bodu a těsně za branou finále skončil Jakub Turjanica, kterému chybělo na devátém místě 0,8 bodu k postupu,“ chválil a litoval Jiří Koukal, který pak popisoval průběh finálového klání.

„Každý závodník vystřelil dvě pětiranné soutěžní série, každou v čase dvě minuty a třicet sekund. Jednotlivé hodnoty zásahů se sčítaly. Po těchto deseti ranách se Jindřich Ryneš ocitl na šesté pozici. Poté se již střílelo po jednotlivých ranách, kdy na každou ránu byl vyčleněn čas třiceti vteřin. A rozhodčí na finále velel pro každou ránu samostatně. Po dalších dvou finálových ranách skončil na posledním finálovém místě závodník s nejnižším součtem bodů. Takto se průběh opakoval až do úplného rozhodnutí,“ uvedl klatovský Koukal.

close Republikový bronz putuje do Klatov díky výkonu Jindřicha Ryneše. info Zdroj: Petr Černoch zoom_in Republikový bronz putuje do Klatov díky výkonu Jindřicha Ryneše.

Talentovaný Jindřich Ryneš za bouřlivého povzbuzování zaplněné finálové haly udržel nervy na uzdě a kvalitními ranami se postupně posouval výš a výš. „Bodový náskok Petra Trnovského a Štěpána Jelínka se mu již nepodařilo eliminovat, ale i tak je třetí místo a bronzová medaile velkým úspěchem sportovní střelby klatovského klubu,“ dodal radostně Jiří Koukal.