Jihozápadní tým na svém hřišti vedl na začátku dvaačtyřicáté minuty už 33:0, pak se ovšem dostali do hry také hosté, kteří do konce zápasu položili hned čtyři pětky. Hrdinou zápasu, který rozhodl první poločas a kanonáda vítězů, se stal domácí Jan Šimeček, jenž položil dvě pětky a proměnil pět kopů po pětce. Dohromady tedy k poměrně jednoznačné výhře 40:22 přispěl dvaceti body.

„Věděli jsme, do čeho jdeme a já osobně jsem byl přesvědčený, že tento zápas vyhrajeme. Utkání bylo od samého začátku v naší režii, kdy jsme byli aktivnější, silnější v mlýnech, disponovali jsme zkušenějším rojem a soupeři nedali žádnou možnost skórovat," uvedl hrající trenér domácího mužstva Roman Kodera.

Fotogalerie: Rugby Club České Budějovice / Rugby Šumava Nýrsko - Rugby Club Liberec / RK Petrovice 40:22

„Ve druhém poločase už to nebylo ono, ale celkově se nám dařilo a zápas jsme si všichni užili," doplnil zkušený ragbista na závěr svého hodnocení. Příští utkání hraje společenství Rugby Šumava Nýrsko a Rugby Club České Budějovice v neděli 8. října od 16 hodin doma proti rezervnímu týmu RC Slavia Praha.

Poločas: 33:0. Rozhodčí: Antonín Novák. Pětky: 6:4 (Petr Grassl, Hejníček, Kodera, Šebestík, Šimeček 2 - Korbel 2, Novotný, Kavka). Kopy po pětce: 5:1 (Šimeček 5 - Brückler). Sestava Rugby Club České Budějovice & Rugby Šumava Nýrsko: Pytel - Šimeček, Anderle, Šindler, Kodera, Hejníček, Bečvařík, Čácha, Coufal, Ruso, Horský,Šebestík, Valvoda, Duda, Petr Grassl, Flach, Bastl, Teuschel, Langmajer, Fiala, Jakub Grassl, Vaněk, Dagoury.