Na 17. ročníku silvestrovského běhu se zaregistrovalo 70 běžců všech věkových kategorií. Pořadatele nejvíce potěšilo 16 malých dětiček do 6 let, z nichž některé běžely s doprovodem rodičů.

„Za příznivého počasí pro terén i dech přesně ve 12 hodin odstartoval tradiční běh petardou pan Kropáček st. a pod známým heslem „Běžte pro radost podle své síly, ať se všichni sejdem v cíli" se všichni závodníci vydali na trasy," uvedla za pořadatele z TJ Tatran Velké Hydčice Miroslava Kropáčková.

Děti do 6 let měly trasu 1 km na velkohydčické fotbalové hřiště, takže byly zpět za 10 minut.

Do cíle doběhli jako první společně dva malí závodníci. „Běhám tu už od malička. Vyhrála jsem už podruhé a vůbec to nebylo těžké," chlubila se šestiletá Adélka z Pačejova.

„Vůbec mi nevadí, že jsme se s Adélkou o první místo podělili. Příští rok zase přijedu, už se na to těším," radoval se z děleného vítězství stejně starý Hynek z Dlouhé Vsi.

Větší děti nad 6 let běžely 2,5 km, ženy čekala tříkilometrová trať a muži změřili síly na trati dlouhé 5 kilometrů.

Výsledky kategorie děti nad 6 let

1. Daniel Havel, Sušice (10:59 min), 2. Eva Chalušová, Týnec (11:45 min), 3. Anežka Straková, Plzeň (12:52 min)

Výsledky kategorie ženy

1. Pavla Valachová, Týnec (17:30 min), 2. Dana Šatrová, Střelskohoštická Lhota (21:54 min), 3. Yvona Procházková, Blatná (22:40 min)

„Startuji tu teprve podruhé. Vyhrát nebylo zase tak těžké, protože tu běží většinou místní a Yvona Procházková včera běžela třicítku, tak jsem to měla ulehčené. O výhru ale nešlo, tady to beru vyloženě jako zábavu," uvedla v cíli vítězka Pavla Valachová.

Výsledky kategorie muži

Do 35 let: 1. Jan Šatra, Střelskohoštická Lhota (21:15 min), 2. Jan Boček, Boubín (23:16 min), 3. Karel Cibulka, Chanovice (25:10 min)

Nad 35 let: 1. Alois Šatra, Velké Hydčice (21:29 min), 2. Marek Nelíšek, Žichovice (21:35 min), 3. Ladislav Panuška, Týnec (25:37 min)

Jan Šatra dokázal porazit svého otce, častého místního vítěze, přesto však tvrdil, že mezi nimi o žádný prestižní rodinný souboj nešlo. „Vítězství sice potěšilo, ale není tady to nejdůležitější. Jde především o zábavu, navíc jsem rád, že se mi v poslední době podařilo zhubnout," svěřil se vítěz.

„Jako každým rokem byli vyhodnoceni i nejmladší a nejstarší účastník. Nechyběla ani obvyklá tombola, na kterou se všichni těší a hlídají si startovní čísla, aby si mohli sami vybrat malý dárek. K dobré náladě přispělo i občerstvení v podobě dvou nádherných dortů. Pozvání na příští, 18. ročník silvestrovského běhu přijali všichni s nadšením," dodala po závodě Kropáčková.