Pro mládež to byl současně poslední závod Poháru mládeže Plzeňského kraje. Pořadatelství se ujala Atletika Klatovy společně s Plzeňským krajským atletickým svazem a partnerem závodu bylo i město Klatovy.

Start i cíl závodu byl na atletickém stadionu. Tratě byly pro nejmenší 600 m, pro juniorské, mužské a ženské kategorie od 1600 m po 4800 m. Na start se postavilo celkově 91 běžců, nejvíce jich bylo v žákovských kategoriích. Mezi nejlepšími byli vidět i klatovští závodníci a závodnice. V mladších žácích doběhl na 2. místě talentovaný Michal Koranda, ve starších žákyních skončila na 3. místě Petra Baarová a čtvrtá byla Lucie Tůmová, která získala i pohár za celkové 3. místo v seriálu. V dorostencích doběhl na 4. místě a celkově skončil pátý Vít Svoboda. V ženách byla v klatovském závodě druhá Petra Kavijová.

Nejlepší umístění získali klatovští atleti v hlavní kategorii – muži do 39 let, kde doběhli na prvních čtyřech místech Vojtěch Koželuh, Šimon Bureš, Tomáš Görner a Jakub Jelínek. V kategorii do 50 let obsadil klatovský Pavel Matejčik 2. místo a druhá místa v dalších kategoriích vybojovali i Karel Voráček z Dolan a Jiří Přibík z Klatov.

„Všem závodníkům na prvních místech byly předány medaile, stejně jako prvním třem v každé mládežnické kategorii, i poháry za celkové pořadí v Poháru mládeže," uvedl předseda Atletiky Klatovy Jiří Hostýnek a dodal, že kromě vánočního běhu se běžci již teď mohou těšit na 1. ročník klatovské desítky – běžeckého závodu na rychlé rovinaté trati v okolí plaveckého bazénu, který se uskuteční za pořadatelství Atletiky Klatovy 16. března 2014.