Na startu se sešlo 80 zájemců o zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a i letos počasí organizátorům přálo.

„Běžně běží kolem padesáti šedesáti lidí, někdy i sedmdesát, záleží na počasí. Akci děláme už osmnáctý rok, takže snad to dotáhneme až do dvacátého ročníku. Uvidíme, jestli se toho pak chopí někdo mladší," uvedla za organizátory Miroslava Kropáčková.

Nejobsazenější kategorie – děti do 6 let – vyběhla na kilometrovou trasu k fotbalovému hřišti. První do cíle přiběhl Tadeáš Němejc ze Sousedovic, druhé místo obsadil Václav Panuška z Týnce a trojici nejrychlejších doplnil Marek Šimanovský z Velkého Boru. Všech 17 účastníků této kategorie dostalo dárky a nejmladší z nich – Deniska Šatrová a Šimon Straka – ještě dárek za odvahu.

Kategorie dětí nad 6 let již měla delší trasu, a to 2,2 km. Nejrychleji ji zvládl Daniel Havel ze Sušice (11:39 min.), na druhém místě doběhla Vendula Panušková z Týnce (12:37 min.) a třetí skončil Jakub Hejpetr z Písku (13:05 min.).

Ženy běžely trasu dlouhou 3,6 km. Vyhrála Eva Chalušová ml. z Týnce (20:21 min.), druhé místo patřilo Evě Chalušové st. z Týnce (21:05 min.) a třetí Petře Němejcové ze Sousedovice (21:26 min.).

Muži v kategorii do 35 let běželi trasu v délce 5,2 km. Jako první přiběhl do cíle Jan Boček z Boubína (21:26 min.), druhý skončil Václav Petřík z Týnce (22:12 min.) a třetí Tomáš Portášik z Velkých Hydčic (25:34 min.).

Stejnou trasu absolvovali i muži nad 35 let. Vítězem této kategorie se stal Alois Šatra z Velkých Hydčic (21:29 min.), 2. místo patřilo Františku Chalušovi z Týnce (22:25 min.) a na 3. místě doběhl Milan Havel ze Zdouně-Hrádku (23:43 min.).

Nejstarším účastníkem běhu byla Anna Scheinherrová z Bezdědovic u Blatné: „Běželo se mi moc dobře. Sníh nevadil, neklouzalo to, pěkně se dýchalo, nebyla ani velká zima. S manželem a dcerou na běh do Velkých Hydčic jezdíme už několik let, já jsem letos běžela podruhé.

Spokojený byl i Vlastimil Vinter z Klatov: „Bylo to super, letos byl zatím nejlepší terén. Vynechal jsem pouze jednou, běžel jsem tedy už posedmnácté."

Jitka Kilbergerová, David Kojan