„Mistrovství České republiky si nenechalo ujít 48 závodníků, zbytek absolvoval sprint,“ poznamenal ředitel závodu Jan Kotiš. Přestože jej mírně zklamal počet ve volné kategorii příchozích (ti nemuseli mít potřebnou závodní licenci), s celkovou účastí panuje spokojenost. „Letos se Břežanské stopy zúčastnilo 138 závodníků. Sice o malý kousek, ale překonali jsme loňský ročník, který byl už tak rekordní,“ liboval si Kotiš z SK psích spřežení Plzeň.

close Břežanská stopa 2022. info Zdroj: Jan Kubita zoom_in Břežanská stopa 2022.

Ten se radoval i z atmosféry závodu. „Trať po pátečním lijáku sice v sobotu trošku poznamenal déšť, ale podařilo se nám to dát celkem dohromady. Nikdo se nezranil a všichni si závod užili,“ těšilo organizátora. Povedl si i farmářský trh a večerní zábava. „Měli jsme živou country hudbu,“ uvedl.

Fotogalerie: FOTO: Musheři, psi, krásná příroda a rekord. Břežanská stopa se vydařila

Suma sumárum: 4. ročník Břežanské stopy se opět vydařil na jedničku, ale pořadatelé z Plzně už ví, na čem zapracovat pro příští ročník. „Myslím si, že v porovnání s ostatními akcemi tohoto typu v Česku jsme v mnoha věcech konkurenceschopní, v některých dokonce lepší. Ať už se jedná o občerstvení, které nám letos zajistili dva dodavatelé, možnost zakoupení suvenýrů, čipovou časomíru, zázemí pro diváky. Nicméně právě práci s diváky ještě musíme zlepšit. Tam máme rezervy v propagaci a v tom, aby jich přišlo ještě více,“ dodal Kotiš.

Výsledky jednotlivých kategorií ze sprintové, ale i midové trati (mistrovství České republiky v midu) na Břežanské stopě najdete na oficiálních stránkách České asociace sleddog sportů (ČASS) www.mushing.cz.