S velkým zájmem se setkala výstava trofejí a fotodokumentace o činnosti TJ i fotbalového oddílu, stejně tak i tři vystoupení děvčat skupiny Krok z TJ Sokol Klatovy.

Ve slavnostní části programu přednesla Marie Nováková, dlouholetá předsedkyně TJ, slavnostní projev o 100leté historii TJ Sokol Mochtín, fotbalovou zprávu o 40leté činnosti přečetl Jiří Dolejš.

Následovalo oceňování zasloužilých funkcionářů TJ i fotbalového oddílu současné doby, pořadatelé však nezapomněli ani na ty z dřívějších let. A byla jich pěkná řádka. Všichni odcházeli s upomínkovým dárečkem a čestným uznáním za jejich záslužnou, dobrovolnou práci, od přítomných diváků sklidili navíc velký potlesk.

V závěru této slavnostní části byli dekorováni starší žáci Sokola Mochtín, kteří vyhráli letošní okresní fotbalový přebor a postupují do krajské soutěže. Zlaté medaile jim předal za OFS Klatovy Vladimír Peksa a za PSS Klatovy Josef Skála. Pohár za druhé místo v okresním přeboru převzali následně i mochtínští fotbaloví dorostenci.

Pak již všichni účastníci oslav netrpělivě očekávali přílet letadla, které mělo mít na palubě dvanáct parašutistů z Plzně, mezi nimi i dvě ženy. Letadlo dvakrát zakroužilo nad Mochtínem, nabralo výšku a postupně vypustilo svůj náklad. Byl to velký zážitek, hlavně pro děti. Všem pořádně zatrnulo, když desátý parašutista v pořadí nepřistál na hřišti, ale „zapadl“ někam do části obce Mochtín, ale jak se ukázalo, vše bylo bezpečnostně jištěno.Ve sportovní části programu, který následoval, byla odehrána dvě fotbalová utkání. Přinesla zajímavou podívanou i pěkné branky.

V úvodním zápase, který odřídil 78letý vynikající rozhodčí Jan Veverka ze Sušice, který všechny přítomné udivoval svým pohybem a citem pro hru, remizovali mochtínští svobodní hráči se ženatými 3:3. V následujícím utkání pak Stará garda Sokola Mochtín uhrála remízu 4:4 s okresním výběrem žen. Tento duel rozhodoval místní arbitr Jiří Dolejš.

Všichni se dobře bavili, a to se naplnilo beze zbytku, třeba i při následné soutěži „O krále mochtínského trávníku“ ve střelbě pokutových kopů. V ní se do závěrečného finále probojovalo deset kanonýrů. Vítězem se stal a poukaz na sele získal domácí fotbalista Petr Švátora.


Pěkné ceny byly i ve večerní tombole, která se losovala jeden a půl hodiny a přinesla spoustu cenných i legračních cen. Spokojenost všech účastníků byla evidentní, oslavy význačných výročí tělovýchovy v Mochtíně se zkrátka povedly. (š)