Ze strany na stranu se hrálo od úvodního hvizdu sudího Ivana Petličarovského první utkání druhého kola mezi obhájkyněmi loňského prvenství, bolešinskými Kobrami a Topovkami Řenče. Byť se hrálo ve svižném tempu a týmy si vytvářely slibné šance, obě brankářky byly proti jakékoliv změně skóre. A tak se diváci v ochozech plánické haly v prvním poločase gólů nedočkali.

Zimní DAFL 2023/2024, 2. kolo: Kobra Stars Bolešiny (na snímku fotbalistky v růžových dresech) – Topovky Řenče 2:4.Zimní DAFL 2023/2024, 2. kolo: Kobra Stars Bolešiny – Topovky Řenče 2:4.Zdroj: Yvetta Chmelová

Ovšem hned po změně stran udeřily Topovky, a to hned třikrát, slepenými góly v rozmezí 27. a 29. minuty se dostaly do trháku. Po dalších šesti minutách hry přidaly čtvrtý gól a zdálo se být hotovo. Ovšem Kobry zbraně nesložily a přidaly nejen na tempu. Hráčky nelítostně bojovaly o každý míč i každou píď plánické palubovky. A k obratu zavelela bolešinská Monika Farná, které dvěma góly snížila. Jenomže na víc už Kobrám nezbyl čas, a tak ani ve druhém duelu na body nedosáhly. Naopak Topovky se radovaly z prvního bodového zisku.

Hokejisté Malé Vísky (na archivním snímku hráči v bílých dresech) hrají o víkendu proti týmu Klaustimber.
Kam za sportem? Na gigantickou nálož florbalu, ale také malou kopanou a volejbal

Také ve druhém utkání byl první poločas chudý na góly. A to i přesto, když se o velmi rychlou trefu do černého postarala Křečanda Marie Hofmeisterová, které síť Andělek Chanovice rozvlnila už ve druhé minutě hry. I pak si Křeč vytvářela slibné šance, ale buď střelkyně Křeče měly vychýlenou mušku nebo zasáhla brankářka Andělek Renata Klembarová.

Defenzíva Křeče úspěšně eliminovala ataky Andělek, ale s přibývajícím časem Andělky začaly více a více vystrkovat růžky. Ale gól se jim vstřelit nedařilo, při Křeči stálo i štěstí a navíc - v bráně měly ve vynikající formě chytající Pavlínu Bučkovou. A tak šly Křečandy k poločasové přestávce s hubeným náskokem.

Zimní DAFL 2023/2024, 2. kolo: Andělky Chanovice - PS Křeč Mochtín (na snímku fotbalistky v růžových dresech) 0:4.Zimní DAFL 2023/2024, 2. kolo: Andělky Chanovice - PS Křeč Mochtín 0:4.Zdroj: Yvetta Chmelová

A stejně jako začátek první půle vyšel střelecky na výbornou Marii Hofmeisterové, tak jí vyšel i start do druhé půle. Právě tato hráčka s číslem 3 ve 26. minutě navýšila náskok Křeče na rozdíl dvou branek. Andělky se střelecky neprosadily ani v této části hry, byť se hodně snažily. Naopak to byly Křečandy, které se ještě dvakrát radovaly. Nejprve se trefila mladičká Daniela Mazancová, která v dresu Křeče dala svůj premiérový gól, a na závěr se znovu střelecky prosadila Marie Hofmeisterová, která tak zkompletovala svůj hattrick.

Křečandy tak vévodí se ziskem šesti bodů průběžnému pořadí, na druhou příčku se díky první výhře a příznivějšímu skóre vyhouply tříbodové Topovky. Stejný počet bodů mají i třetí Andělky. Na chvostu jsou Kobry, jejichž bodové konto zatím zeje prázdnotou. Střelkyní druhého kola se stala Křečanda Marie Hofmeisterová, která se blýskla hattrickem. První vychytanou nulou v tomto ročníku se může pyšnit strážkyně křečácké svatyně Pavlína Bučková.

Kobra Stars Bolešiny – Topovky Řenče 2:4

Poločas: 0:0. Branky: 41. a 49. Monika Farná, 26. Hana Hájková, 40. Tereza Nováková – 27. a 28. Karolína Kaslová, 29. a 35. Lucie Hubková. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Hala: sportovní hala Plánice. Sestava Kobra Stars Bolešiny: Barbora Babková – Jana Nováková, Jana Červená, Tereza Drastich, Monika Farná, Kateřina Simbartlová, Michaela Röschelová, Kateřina Kohoutová, Eva Kováříková. Sestava Topovky Řenče: Michaela Jehlíková – Adriana Turková, Veronika Ondřejková, Zuzana Tůmová, Denisa Milotová, Eva Mašková, Hedvika Sýkorová, Karolína Kaslová, Lucie Hubková.

Andělky Chanovice - PS Křeč Mochtín 0:4

Poločas: 0:1. Branky: 2., 26. a 50. Marie Hofmeisterová, 40. Daniela Mazancová. Rozhodčí: Ivan Petličarovský. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Hala: sportovní hala Plánice. Sestava Andělky Chanovice: Renata Klembarová - Simona Toningerová, Kateřina Skuhravá, Petra Vlčková, Jana Hozmanová, Veronika Šafandová, Bára Kodýdková, Tereza Šímová. Sestava PS Křeč Mochtín: Pavlína Bučková – Markéta Rajalová, Kamila Bauerová, Daniela Mazancová, Aneta Michlová, Veronika Petrů, Marie Hofmeisterová, Marcela Voráčová.

Zdroj: Deník/Martin Mangl

Lední hokej, ilustrační snímek.
Malá Víska nedala Čápům šanci, vysokou výhru režírovali Kosohorský s Holíkem